Binance %20 İndirim
MicroStrategy Hanesine 1.434 Bitcoin (BTC) Daha Eklediğini Duyurdu

Düşüşü Değerlendiren MicroStrategy’den Milyonlarca Dolarlık BTC Alımı

Bitcoin fiyatı, Salı günü erken saatlerde 20.000 doları hedefleyen başarısız bir hareketin ardından kritik desteği 19.000 dolarda test etti. MicroStrategy’nin BTC satın aldığına dair haberlere rağmen, teknik görünümü önümüzdeki oturumlarda da olumsuz kalacak gibi duruyor.

MicroStrategy 6 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı

Bitcoin fiyatındaki devam eden düşüş, MicroStrategy‘nin satın alınmasını durdurmuyor gibi görünüyor. Kurucu Michael Saylor tarafından Salı günü açıklanan bir dosyaya göre, şirket 2 Ağustos ile 19 Eylül arasındaki hareketlerinde cüzdanına yaklaşık 6 milyon dolar değerinde 301 BTC ekledi. Satın alma, Haziran ayında yaklaşık 10 milyon dolar değerinde 480 BTC satın almasından bu yana ilk olma özelliğine de sahip. MicroStrategy şu anda yan kuruluşları tarafından tutulanlar da dahil olmak üzere yaklaşık 130.000 BTC’ye (3.98 milyar dolar) sahip durumda.

Saylor kısa süre önce MicroStrategy CEO’su olarak görevinden ayrıldı ve Bitcoin’deki çabalarını iki katına çıkarmak için yönetim kurulu başkanı rolünü üstlendi. Yakın tarihli bir rapor, şirketin satın alma çılgınlığının yavaşlama olasılığının düşük olduğunu ortaya koyuyor. Şirket ayrıca, yaklaşık 500 milyon dolarlık adi hisse senedi satmayı ve bununla da BTC almayı düşünüyor.

Bitcoin’de dip arayışı devam ediyor

Bitcoin fiyatı, yatırımcıları aşağı yönlü baskının bittiğine ikna edecek bir noktaya ulaşabilmiş değil. Bununla birlikte 4 saatlik grafikteki yön hareketi endeksi de (DMI) iç karartıcı bir teknik tablo çiziyor.

Kısa vadeli Bitcoin fiyat fırsatları arayan yatırımcılar, düşüş eğiliminden kaçınmak için +DI üzerinden geçmek için DMI -DI’yi arayabilir. BTC boğalarının 19.000 dolardaki tıkanıklığından kurtulma olasılığının olduğunu belirtmekte de fayda var.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Tornado Cash

Kısıtlamaların Ardından Tornado Cash Aktif Kalmaya Devam Ediyor mu?

Kripto güvenlik firması CertiK tarafından bugün yapılan açıklamada, bir şirketin kripto karıştırıcı platform olan Tornado …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.