Ana Sayfa / Bitcoin / E-bebek Hacklendi ve Bitcoin’le Fidye İsteniyor İddiası!
E-bebek Hacklendi ve 300 BTC Fidye İsteniyor İddiası
E-bebek Hacklendi ve 300 BTC Fidye İsteniyor İddiası

E-bebek Hacklendi ve Bitcoin’le Fidye İsteniyor İddiası!

Ülkemizde faaliyet veren en büyük bebek ve çocuk ürünleri sitesi olan e-bebek bir süredir internet sitesinde sorunlar yaşamaktaydı. Yaşanan olayların ardından da hacklendi ve Bitcoin’le fidye isteniyor iddiaları gündeme geldi. Şu anda e-bebek internet sitesine girmek isteyen kullanıcılar aşağıdaki açıklama ile karşılaşıyor.

Resmi internet siteleri üzerinden bu fotoğrafta yaşadıkları olayı anlatan e-bebek yetkilileri yaptıkları açıklamada bir siber saldırıya uğradıklarını doğruladı. Bu saldırıların uzun bir süredir küresel çapta devam ettiğini belirten yetkililer, en kısa sürede tekrardan hizmet vermek istediklerini eklediler. Bu süreçte 52 ilde 161 mağazadan hizmetlerine devam edeceklerini de belirtmek gerek. Uzman ekibin saldırı ile ilgilendiğini belirten e-bebek, Bitcoin ile fidye olaylarına ilişkin ise bir açıklamada bulunmadı. Bizler de bu süreçten zararsız bir şekilde çıkmalarını ve en kısa sürede faaliyetlerine devam etmelerini temenni ediyoruz.

E-bebek sitesinin yaşadığı bu olay aslında uzun bir süredir dünya çapında internet sitelerini de etkilemekteydi. Ülkemizde artık bu olayların nadir yaşanmaktan çıktığını ve birçok internet sitesinin başına gelebildiğini de hatırlatmak gerek. Bu yüzden de şirketler artık siber güvenlik alanına da büyük bir yatırım ayırmak zorundalar. Bu konuda alanında uzman kişilerle çalıştığını belirten e-bebek yetkililerinin bu olayı kısa sürede atlatmasını umut ediyoruz.

Türk sitesinin uğradığı bu siber saldırının ardından asıl korkulan şey ise veri hırsızlığı ve bunun sonucunda fidye istendiği. Bu söylenenler her ne kadar sadece iddia olsa da büyük bir tehdit olduğunu hatırlatmak gerek. Şirketten yapılan duyuruda kullanıcıların kredi kartı bilgilerinin kesinlikle açığa çıkmadığı belirtilmiş durumda. O yüzden en azından kredi kartları bilgilerinizin güvende olacağı için rahatlayabilirsiniz. Ancak yapılan duyuruda kişisel ve adres gibi bilgilerin çalınıp çalınmadığına dair herhangi bir açıklama yapılmaması dikkatlerden kaçmadı. Bu durumun sadece açıklamada gözden kaçtığını umut ediyor ve şirketin bir an önce faaliyetlerine devam etmesini temenni ediyoruz.

Kazakistan Kripto Para Madencilik Gücünü İki Katına Çıkartıyor

Binance

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Bitcoin 64.000 Dolara mı Ulaşacak?

Bitcoin 64.000 Dolara mı Ulaşacak? Bitcoin’in fiyatı Mart ortasından bu yana 61.062 $ seviyesinin altında yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.