Ana Sayfa / Coin Fiyatlar / Ekonomideki Düşüş Kripto Paralar İçin Fırsat Olabilir
Ekonomideki Düşüş Kripto Paralar İçin Fırsat Olabilir
Ekonomideki Düşüş Kripto Paralar İçin Fırsat Olabilir

Ekonomideki Düşüş Kripto Paralar İçin Fırsat Olabilir

Çin’den başlayan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına bırakan corona virüsü nedeniyle beliren ekonomideki düşüş, kripto paralar için bir fırsat olabilir.

Kripto para analistlerine göre Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto paralar özellikle bu zamanlar için biçilmiş birer kaftan. Bu yüzden de bankacılık sistemlerinin adeta çöküşe geçtiği şu günlerde kripto paraların tekrardan yükselmesi bekleniyor. Coinler her ne kadar son 1 haftadır düşüş içerisinde olsalar da kısa süre sonra tekrardan bir çıkış trendi öngörülmekte.

Yazının kaleme alındığı sıralarda 6.211 dolardan işlem gören Bitcoin, bundan sadece birkaç gün öncesinde 5.000 dolar seviyesinin altına kadar inmişti. Şimdi ise kurumsal yatırımcıların tekrardan dönmesi, ve buna bağlı olarak tekrardan bir çıkış trendi yakalanması bekleniyor. Çin ve Japonya gibi büyük Asya ülkelerinin dijital para fikirleri de bu noktada büyük bir etki gösterdi. Halkın dijital paraları ve kriptoları daha yakından tanımaya başlaması ile birlikte yatırımların da artması kaçınılmaz olacaktır.

Her şeye rağmen bir önceki yıla kıyasla yükseliş gösteren Bitcoin’in bu yıl da bu geleneği bozmaması bekleniyor. Şu anda her ne kadar istenen seviyelerde olmasa da özellikle Mayıs ayının iple çekildiğini söyleyebiliriz. Blok ödüllerinin yarıya ineceği Bitcoin halving olayı ardından BTC piyasalarının önemli bir yükseliş göstereceği tahmin edilmekte. Kripto para yatırımcılarının yakın zamandaki tek umudu olarak görülen bu olaydan da beklenen alınamazsa zor günlerin geleceğini söyleyebiliriz. Hali hazırda kazançlarının büyük bir oranını kaybeden Bitcoin madencileri bu olaydan sonra da istenen seviyeleri göremezse faaliyetlerini durdurabilir. Bunun olması halinde de piyasalarda önemli bir düşüş görebiliriz.

Bittrex Borsası Kripto Paraları 300 Milyon Dolarlık Sigorta İle Koruyor

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kripto_para

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Uniswap’in UNI çekilişinin Türkiye’nin ‘beklenmedik kazananları’ ile tanışın

Uniswap’in UNI çekilişinin Türkiye’nin ‘beklenmedik kazananları’ ile tanışın Türkiye’nin Kadir Has Üniversitesi’nde “Kripto Para Birimlerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.