Ana Sayfa / Haberler / El Salvador’a IMF’ten Bitcoin Uyarısı!
Binance %20 İndirim
El Salvador Son Düşüşten Faydalanarak Kasasına 420 BTC Daha Ekledi
El Salvador Son Düşüşten Faydalanarak Kasasına 420 BTC Daha Ekledi

El Salvador’a IMF’ten Bitcoin Uyarısı!

Kripto parayı yasal bir para birimi olarak kabul eden El Salvador tekrardan gündemde! Şimdi de IMF’ten bir uyarı alan ülkeye “Bitcoin’den vazgeçin” çağrısı yapıldı. Bu çağrıya neden olarak ise söz konusu finansal risklerin boyutu belirtiliyor. Ülkenin bu durumdan zararlı çıkabileceğini belirten IMF bundan vazgeçilmesi gerektiğini ekledi. İşte detaylar..

“Bitcoin’den Vazgeçin!”

Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) El Salvador’a yaptığı “Bitcoin’den vazgeçin” çağrısı kısa sürede gündeme oturdu. Ülkenin birikimi ile alınan BTC varlıklarının riskli olduğunu belirten IMF, büyük risklere yol açılabileceğini söylemekte. Ülkede Bitcoin’in yasal bir para birimi olmaktan çıkartılması gerektiğini belirten yetkililer, bunun yerine yasanın daraltılması gerektiğini düşünüyorlar.

El Salvador’a geçtiğimiz yılın Kasım ayında da IMF tarafından Bitcoin’den vazgeçme çağrısı gelmişti. Ancak bunları dinlemeyen ülke halen BTC almaya ve varlıklarını arttırmaya devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde 410 BTC daha satın alan El Salvador’un elinde toplamda 1.801 adet BTC bulunmakta.

NFT Karşıtı Bir Geliştiricinin Tarayıcı Eklentisi Dikkatleri Üzerine Çekti

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Resmi Çin ulusal haber medyası, okuyucuları kripto para birimine yatırım yapmalarını ve kullanmalarını önlemek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.