Ana Sayfa / Haberler / El Salvador’da 1.6 Milyonu Aşkın İnsan Chivo Cüzdanını Kullanıyor
Bybit
El Salvador'da 1.6 Milyonu Aşkın İnsan Chivo Cüzdanını Kullanıyor
El Salvador'da 1.6 Milyonu Aşkın İnsan Chivo Cüzdanını Kullanıyor

El Salvador’da 1.6 Milyonu Aşkın İnsan Chivo Cüzdanını Kullanıyor

El Salvador’da Chivo cüzdanını kullananların sayısı 1.6 milyonu geçmiş durumda. Dünya genelinde özellikle Avrupa’nın uyarılarına rağmen askıya alınmayan uygulama ülkede yayılmaya devam ediyor.

El Salvador Halkı Chivo Cüzdanına Akın Ediyor!

El Salvador Başkanı Nayib Bukele tarafından da bu durum sevgiyle duyuruldu. Buna göre şu anda Chivo cüzdanını kullananların sayısı 1.6 milyonu geçti ve daha da artıyor. Ülkede kripto para işlemlerinin yapılabilmesi için özel olarak tasarlanan Chivo ilk günlerde bazı sorunlar yaşamıştı. Sunucunun aşırı yüklenmesi sonucu erişilemez duruma gelen cüzdan şu anda sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Böylece halk artık Bitcoin ile çeşitli işlemlerini rahatla yapabilmekteler.

Birçok uluslararası ekonomi kuruluşunun katı bir tavırla karşı çıktığı Bitcoin’in yasal yapılması yasası artık yürürlüğe girmiş durumda. El Salvador’un vazgeçmediği proje kripto para ekosistemi için oldukça değerli olarak görülüyor. Buna ek olarak Bitcoin stoklayan tek ülke olan El Salvador bu alanda birçok ilke imza atmış durumda.

Bu 70 Milyon Dolarlık Yat Sadece Bitcoin İle Satın Alınabilir!

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Pancake Hunny DeFi Protokolü Hack Saldırısına Uğradı

Pancake Hunny DeFi Protokolü Hack Saldırısına Uğradı

Binance Smart Chain üzerinde bulunan Pancake Hunny DeFi protokolü birkaç saat önce büyük bir hack …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.