Ana Sayfa / Altcoinler / Electroneum Mobil Kripto Para Madenciliğini Başlattı
electroneum

Electroneum Mobil Kripto Para Madenciliğini Başlattı

Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde başarılı bir hafta boyunca sergilenen Electroneum, dünyanın dört bir yanındaki milyarlarca akıllı telefon sahiplerine kripto para dünyasını açacak çığır açan mobil madenciliğini başlattı.

Günümüzde kripto para birimlerinin, özellikle gelişmekte olan ülkelerde, çoğu insanın harcaması ve edinimi oldukça zordur. Electroneum projesinin temel amacı, kripto paraların küresel olarak benimsenmesini sağlamak. Bunun ana mekanizmalarından biri de uzun zamandır beklenen mobil maden işletmeciliğidir.

Akıllı telefonu olan herkesin, Electroneum’u madenciliği yaparak her ay bir kaç dolar $ değerinde kripto para kazanmasına olanak tanır. Çok az elektrik, çok az veri kullanıyor ve önemli bir teknik bilgiye ihtiyaç duymuyor. Ayda bir kaç dolar fazla gözükmeyebilir – ancak dünya genelinde bir milyar insan günde 2 ABD doları veya daha azıyla geçiniyor. Dünya nüfusunun %71’i günlük ortalama 10 dolar civarında geçiniyor.

Gelişmekte olan ülkelerdeki akıllı telefon sahipliği olağanüstü bir oranda tırmanıyor. 2013’ten 2015’e kadar %1’den %37’ye yükseldive en düşük GSYİH’sı olan ülkelerin hâlâ 2017’de %25-30’luk bir akıllı telefon edinme oranı var. Birçok kişi için internete erişim ve sevdikleriyle iletişim kurmanın en iyi yolu akıllı telefonlardır.

Mobil madenciğin lansmanı, mobil operatörler için heyecan vericidir. Onlara göre Electroneum, müşterilerle daha güçlü ilişkiler kurmak için bir fırsattır. Şu anda, gelişmekte olan ülkelerde akıllı telefon kullanıcıları Batı ülkelerindeki kullanıcılara oranla çok daha düzenli hale getiriyor. Bu kullanıcılar, mobil madenci ile ücretsiz olarak kazandıkları bir para birimiyle mobil maliyetlerini ödeyebilir veya gelir sağlarsa, muhtemelen bu markaya daha sadık kalacaklardır. Dolayısıyla mobil operatörler, Electroneum’u müşterin mülkiyetini artırmak için ARPU (kullanıcı başına ortalama gelir) için bir araç olarak görüyorlar. Buna ek olarak, Electroneum, madencilikle uğraşan her müşteriye doğrudan operatöre kripto para bonusu ödüyor.

Bu ücretli olarak paylaşılmış bir yayındır. Okuyucular, bahsi geçen şirket veya hizmetleri ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi kararlarını kendileri vermelidir. Habercoin.net, basın bülteninde adı geçen herhangi bir içerik, mal ya da hizmetin kullanımı veya bağlantılı olarak ortaya çıkacak herhangi bir hasar ya da kayıp nedeniyle doğrudan ya da dolaylı olarak sorumlu değildir.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Bugün Yaptıkları Çıkışlar İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bugün Yaptığı Çıkış İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bitcoin piyasasında işler halen durgun ilerlerken altcoin piyasaları onun aksine son 24 saat içerisinde oldukça …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.