Ana Sayfa / Haberler / Elon Musk’tan Yeni Dogecoin Paylaşımları

Elon Musk’tan Yeni Dogecoin Paylaşımları

Son zamanlarda kripto piyasasının en çok konuşulan isimlerinden teknoloji dünyasının öncü ismi Elon Musk‘tan Dogecoin ile ilgili yeni açıklamalar geldi. Musk, Dogecoin ile ilgili “İnsanları teşvik edici bir yanı olduğuna inanıyorum” diyerek bir Twitter paylaşımı yaptı ve bu açıklamanın ardından Dogecoin %30 daha değer kazanarak 0,77$’a yükseldi. Dün ise Dogecoin’in değeri 0,7$ dolaylarındaydı.

Musk, son birkaç ayda kripto piyasasının en çok tartışılan isimlerinden biri haline gelmişti. Önce yaptığı ufak paylaşımlarla kripto piyasasıyla ilgilendiğini gösterdi. Ardından oğluyla birlikte bir Dogecoin mining sistemi kurduğunu belirten Musk, kripto paranın yükselmeye başlamasına neden oldu. Ardından paylaşımlarını sürdürdü. Dogecoin ile özel bir ilgisi olduğunu belirten Musk, bugün de Dogecoin’in insanları milyoner yapabileceğini ve umutlu olduğunu belirten bir tweet daha attı.

Bu açıklama ardından Doge yükselişi tekrardan başladı. Henüz bu senenin Mart ayında birkaç sent olan kripto para, o zamandan şimdiye kadar tam %68.000 yükseliş sağladı. Yani o zamanlar 100 TL yatıran bir yatırımcı olsaydınız şimdi neredeyse 70 bin liranız olmuş olacaktı.

Birçok isim Musk’a kızgın. Kripto piyasasındaki dalgalanmaların sebebini Musk olarak görüyorlar. Musk’ın bu piyasaya olan güveni sarstığını belirten yatırımcılar, Doge gibi hiçbir projesi ve amacı olmayan bir kriptonun değerlenmesini sağlayarak asıl faydayı sağlayacak kriptoların geri planda kalmasına neden olmakla suçluyorlar.

Binance

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Şarkıcı Emrah Kendi Kripto Parasını Çıkartmaya Hazırlanıyor!

Şarkıcı Emrah Kendi Kripto Parasını Çıkartmaya Hazırlanıyor!

Ülkemizde birçok kişinin yakından tanıdığı şarkıcı Emrah kısa bir süre önce kendi kripto para birimini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.