Binance %20 İndirim
Madencilik Devinden, Kazakistan'daki Sorunlar Hakkında Önemli Açıklama

En Büyük Madencilik Havuzlarından Biri Daha ETH Madenciliğini Sonlandırıyor

En büyük 2. Ethereum madencilik havuzu olan F2Pool, bugün yaptığı açıklamada, Merge’ten sonra Ethereum’un hisse ispatına (PoS) geçmesiyle 10-20 Eylül arasında ETH madenciliğini durduracağını söyledi. Tüm ETH ödülleri şu anda Merge’ten sonra ödenecek şekilde ayarlanmış durumda. Ek olarak, F2Pool madencileri güncellemeden sonra havuzlarını ETC, RVN, CFX ve diğer kripto paraları çıkarmak için kullanmaya davet etti.

Madenciler, 30 Eylül’e kadar Ethereum Classic’te (ETC) sıfır madencilik ücretinden yararlanabilecek. F2Pool, Merge’ten sonra büyük ölçekte ETC Mining’e taşınacak.

ETC madenciliği büyüyor

F2Pool, 2. en büyük ETH madencilik havuzu ve en büyük ETC madencilik havuzudur. F2Pool, 7 Eylül’de yaptığı açıklamada, yükseltmeden sonra, Ethereum PoW’dan PoS’a geçerken madencilik havuzunun ETC madenciliğini tamamen destekleyeceğini duyurdu. Ethereum Vakfı’na göre, birleşmenin 10 ile 20 Eylül arasında olacağı tahmin ediliyor. F2Pool ayrıca Merge gelene kadar ETH madenciliğine devam edecek. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’e göre, birleşmenin 13-15 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleşmesi bekleniyor. Konu hakkında şirketten gelen açıklamaysa şu şekilde:


“Birleşmeden sadece 1 adım sonra, ETH havuzumuz, TTD madenciliğin sonunu tetikleyene kadar her zamanki gibi mevcut olacak. ETH’min son ödemesini almak için cüzdanınızı iki kez kontrol etmeyi unutmayın! “

Ayrıca F2Pool, süreçte sorun yaşamamak için Merge sonrasında madencilere ETH bakiyesini ödemeye karar verdi. Madenciler, hesaplarına geçerli bir cüzdan adresi eklediklerini kontrol etmeliler.


F2Pool, madencileri yükseltmeden sonra ETC, RVN, CFX ve diğer kripto paraları çıkarmaya davet ediyor. Madencilik havuzu ayrıca 30 Eylül’e kadar ETC madenciliği için “sıfır” komisyon ücreti sunmakta.

Madenciler Ethereum’un her bir hard fork’u yerine madencilik ETC’sine geçtikçe Ethereum Classic (ETC) desteği artmaya devam ediyor. Sonuç olarak, ETC fiyatı ve hash oranı yükselmeye devam ediyor.

Ethermine, BTC.com, Antpool ve diğerleri dahil olmak üzere önde gelen madencilik havuzları, birleşmeden sonra Ethereum Classic’i (ETC) desteklemeye karar verdi. Tüm bu desteklerle birlikte de Ethereum Classic’in fiyatı 50 dolara kadar yükselebilir.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

ethereum eth analiz

Ethereum Fiyatında Yükseliş Devam Edecek mi? – 26 Ekim ETH

Etkileyici bir boğa koşusu ortaya çıkarken Ethereum fiyatı piyasayı şok etmeyi başardı. Ancak yatırımcılar şu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.