Binance %20 İndirim
Bitcoin Cüzdanları Hakkında Bilmeniz Gereken Şeyler

En İyi 7 Kripto Cüzdan Uygulaması

Kripto para biriminizin velayetini tamamen elinize almak ister misiniz? İşte dikkate alınması gereken en iyi kripto cüzdanlardan bazıları.

Dijital varlıklarınızı depolamak, kripto yatırım yolculuğunuzun önemli bir parçasıdır ve merkezi olmayan finans alanı gelişmeye devam ettikçe teminatsız cüzdanlar genişleyecektir.

Kripto cüzdanlar, kullanıcıların varlıklarının tam sahipliğini almasına izin veren dijital cüzdanlara benzer. Adı (depolama dışı), cüzdanın kendi kripto para biriminizde depolama alanı olmaması gerçeğinden gelir, ancak üçüncü taraf etkileşimlerine izin verirken ona kolayca erişmenizi sağlayan bir arayüz görevi görür. Bu, bir depo ile bir çözümün kaydedilmemiş bir özelliği arasındaki temel farktır. Öte yandan bir güvenlik cüzdanıyla kriptonuzu koruyan ve saklayan hizmetler sunan bir şirkettir. Örneğin, merkezi kripto para birimleri her zaman koruyucudur, yani sizin için kriptonuzu ve saklamadığınız özel anahtarları saklarlar.

İşte burada sektördeki en ünlü sözlerden biri devreye giriyor. “Anahtarlarınız yoksa, Bitcoin’iniz yok”. Tabii ki, bu diğer herhangi bir kripto para birimine genişletilebilir.

Güvenli olmayan cüzdanlar, mülkünüzün tam sahipliğini korumanıza izin verir ve özel anahtarlarınızı saklaması gereken kişi sizsiniz. Bunun elbette riskleri ve zorlukları var. Güvenli olmayan bir cüzdan kullanmayı seçerseniz, özel anahtarlarınızı korumaktan yalnızca siz sorumlusunuz. Anahtarlarınızı herhangi bir nedenle kaybederseniz, paranıza erişiminizi kaybedersiniz ve cüzdan sağlayıcısı onları geri almanıza yardımcı olmak için hiçbir şey yapamaz.

Güvenli olmayan bir kripto cüzdan, özel anahtarlarını saklamak ve korumaktan tek başına sorumlu olmayan hiç kimse için uygun değildir. İşte içinde bulunduğumuz yılın en iyi kripto cüzdan uygulamaları.

MetaMask

MetaMask, cüzdan aksesuarları alanında deneyimli bir isimdir ve 2016 yılında piyasanın önde gelen blockchain teknolojisi şirketi ConsenSys tarafından piyasaya sürülmüştür. O zamandan beri, kaydedilmemiş en popüler cüzdan haline geldi. Bunun nedeni, daha sonra DeFi yazı olarak bilinen 2020 yazındaki büyük DeFi patlaması sırasında mevcut seçeneklerden biri olmasıydı. Geçen yıl, MetaMask’ın ana kullanımlarından biri, popüler OpenSea pazarının NFT alıp satmak için entegrasyonuydu.

MetaMask ve Phantom Cüzdan Sahipleri Buna Dikkat!

MetaMask, kullanıcıların ERC-20 tabanlı cüzdan belirteçleri oluşturmasına olanak tanır, ancak BNB Zinciri, Çokgen, İyimserlik ve Arbitrum gibi diğer EVM ağlarıyla kullanım için de entegre edilebilir. Ek olarak, kripto para birimi, kullanıcıların Ethereum ve diğer EVM uyumlu ağlarda yerleşik merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) ile etkileşime girmesine izin veren bir tarayıcı uzantısı görevi görür. Ayrıca, kullanıcıların merkezi olmayan borsaya (DEX) erişmek zorunda kalmadan bir jetonu hızlı bir şekilde takas etmelerini sağlayan kendi takas işlevine sahiptir.

MetaMask, varsayılan ifade ve özel anahtarlarınız üzerinde kesinlikle hiçbir mülkiyete veya yönetime sahip değildir, bu da size varlıklarınız üzerinde tam bir egemenlik sağlar.

Arka planda, MetaMask yalnızca Ethereum blok zinciri ve Ethereum sanal makinesi (EVM) kullanılarak oluşturulan ağlar için destek sağlar. Bu, Bitcoin (BTC) ve Solana (SOL) gibi kripto para birimlerini saklamak için MetaMask’i kullanamayacağınız anlamına gelir.

Coinbase Wallet

Adından da anlaşılacağı gibi, Coinbase Wallet, ABD merkezli lider kripto para borsası Coinbase tarafından oluşturuldu ve çeşitli nedenlerle hızla tercih edilen bir cüzdan haline geldi. İlk olarak, Coinbase Wallet, mevcut çözümlerle güvenilir bir kullanıcı deneyimi sunarak, kendilerini kontrol edenler için geçişi çok kolaylaştırıyor. Ancak aynı zamanda, dünya çapında yaklaşık 90 milyon kullanıcısı olan Coinbase markasının itibarını da beraberinde getiriyor.

Cüzdan 2018’de piyasaya sürüldü ve piyasadaki en basit self servis çözümlerinden biri olarak kabul edildi.

Coinbase Wallet

Coinbase Wallet, Ethereum ve tüm EVM uyumlu blok zincirlerini destekler ve MetaMask gibi bir Chrome uzantısı olarak kurulabilir. Ancak, MM’den farklı olarak, Coinbase Wallet uzantısı Solana ve SPL jetonlarını da destekler. Coinbase Wallet ayrıca kurulumu çok hızlı, kolay ve basit olan tam gelişmiş bir mobil uygulama ile birlikte gelir. Kesintisiz bir kullanıcı ara yüzünden daha fazlası olan mobil uygulama, Bitcoin, Dogecoin, Litecoin, Ripple ve daha fazlası gibi bazı harika EVM uyumlu olmayan jetonları tutmak için destek de ekler.

Coinbase Cüzdan, ana şirketinden bağımsız olarak herhangi bir kayıt, KYC veya Coinbase hesabı gerektirmeyecek şekilde çalışır. İsterseniz, Coinbase cüzdanınızı, merkezi Coinbase borsasının kullanıcılarına varlıkları birinden diğerine hızlı bir şekilde transfer etme olanağı sunan bir Coinbase saklama hesabına bağlama seçeneğine sahipsiniz. Yine, bu %100 isteğe bağlıdır. güven cüzdanı

Trust Wallet


Trust Wallet, kullanıcılara dijital varlıkları satın almak, satmak ve depolamak için çok çeşitli seçenekler sunan, kripto para birimleri için açık kaynaklı ve merkezi olmayan bir uygulamadır.

Trust Wallet

Trust Wallet şu anda 35’ten fazla blok zincirini ve 160’tan fazla farklı dijital varlığı desteklemektedir. Cüzdan, kullanıcıların bir kripto varlığını birbiri ardına hızlı bir şekilde satmasına veya bir Fiat ile bir kripto satın almasına olanak tanıyan kendi satın alma, takas ve takas özelliklerine sahiptir.

Kullanıcılar ayrıca güvenlik ve gizlilikten ödün vermeden Ethereum dapps ve diğer 14 EVM uyumlu ekosistem ile iletişim kurabilir. Cüzdan iOS, Android ve masaüstü cihazlar için kullanılabilir. Temmuz 2018’de Trust Wallet, önde gelen kripto para borsası Binance’i satın aldı.

MyEtherWallet


MyEtherWallet (MEW) bir uzay ustasıdır ve daha çok teknik altyapıya sahip kullanıcılara odaklanmıştır. Ethereum blockchain kullanıcılarına yardımcı olmak için tasarlanmış ücretsiz bir istemci tarafı arayüzüdür. Listedeki diğerlerine göre daha teknik olmasına rağmen kullanımı oldukça kolaydır.

MyEtherWallet

Dikkate alınması gereken bir diğer şey, tamamen açık bir kaynak olmasıdır. Listemizdeki diğer cüzdanların çoğu gibi, MEW de diğer Ethere uyumlu ağları destekler. Bunlara Ethereum Classic (ETC), BNB Chain, Polygon ve diğerleri dahildir.

MEW ayrıca, kullanıcıların ether ve bitcoin, litecoin veya dogecoin arasında geçiş yapabileceği çapraz zincir takas yetenekleri sağlamak üzere tasarlanmıştır. Doğrudan arayüzden değiştirmeyi seçerseniz en iyi fiyatları sağlamak için 1 inç gibi bazı merkezi olmayan stok toplayıcılarla birlikte çalışır.

MyEtherWallet ayrıca web cüzdanında uygulamanın bir sürümüne sahiptir, ayrıntılı bir kılavuz burada bulunabilir.

Coinomi

Coinomi, zengin bir tarihe sahip bir başka popüler seçenektir. Bu çoklu para birimi cüzdanı 2014 yılında piyasaya sürüldü ve onu piyasadaki en eski teminatsız cüzdanlardan biri haline getirdi.

Coinomi

Yaklaşık 125 ağı ve bazıları işlemleri kolaylaştırmak için SegWit aracılığıyla aktarılabilen 1.770’den fazla dijital varlığı destekler. Coinomi, kullanıcılara dApp’lere, birden fazla Web3 projesine, kendi borsalarına ve anında jeton takaslarına anında erişim sağlar.

Coinomi ayrıca katı güvenlik özelliklerine sahiptir ve Android, iOS, Windows, macOS ve Linux dahil olmak üzere çeşitli işletim sistemlerinden ve cihazlardan birden fazla kullanıcı tarafından kullanılabilir. Ayrıca sekiz farklı dilde mevcuttur.

Exodus

Exodus, Windows, Linux, Mac’in yanı sıra Android ve iOS cihazlarda çalışmak üzere tasarlanmış çok para birimli, güvenli olmayan bir cüzdandır. Cüzdan öncelikle daha önce kripto para birimleriyle hiç etkileşime girmemiş kullanıcılara yöneliktir, bu nedenle öğrenmesi kolay çekici bir arayüz sağlar.

Exodus

Exodus, portföy ve kripto para birimi yönetimi hizmetleri sağlamak için tasarlanmıştır. Bu, kullanıcıların kripto para birimlerini tek bir ara yüzden saklamasına, yönetmesine ve satmasına olanak tanır. BTC, ETH, BNB, SOL ve DOGE dahil olmak üzere 130’dan fazla farklı kripto para birimini destekler. Cüzdanın bir başka özelliği de, kullanıcılara kripto para birimlerinden para kazanmaları için risksiz bir yol sunmasıdır. Kullanıcılar kripto para birimleri arasında alışveriş yaptığında, Exodus onlara bir gelir yüzdesi verir. Ödül doğrudan kullanıcıların hesaplarına gönderilmektedir.

BRD


Bazı kaydedilmemiş cüzdanlar birçok dağıtım süreci ve karmaşık kullanıcı arabirimleriyle doluyken, BRD basitliğe inanır.

Eskiden BreadWallet olarak bilinen BRD tasarımı sezgiseldir ve yeni yatırımcılar için uygundur. Aslında cüzdan, kripto alanına yeni başlayan yatırımcılar için yerleşik bir talimata sahiptir.

BRD; BTC, ETH, BCH, XRP ve tüm standart ERC-20 jetonları dahil olmak üzere piyasadaki önde gelen kripto para birimlerinin çoğunu destekler. Ayrıca, 35’ten fazla farklı fiat para biriminde kripto para birimi alımları için ödemeleri kabul eder.

Basit bir arayüz tasarımı kullanılmasına rağmen, BRD güvenlik önlemleri basittir. Kullanıcıların mülkiyetini ve özel bilgilerini korumak için birçok gelişmiş güvenlik özelliği kullanır. Yalnızca cüzdan sahiplerinin fonlarını kontrol etmesine izin veren kaydedilmemiş işlevlerine ek olarak, BRD basitleştirilmiş ödeme doğrulaması (SPV) kullanır. SPV, kullanıcıları doğrudan bitcoin ağına bağlar, işlem hızını artırır ve saldırıya uğramış sunucular olmadığından güvenliği artırır.

Cüzdan, AES donanım şifrelemesi, kod imzaları, dokunmatik kimlik ve ek güvenlik için 6 haneli bir PIN dahil olmak üzere diğer önemli güvenlik özelliklerine sahiptir.

Sizin için en iyi kripto cüzdan hangisi?


Mevcut birçok seçenek göz önüne alındığında, sizin için doğru olan en iyi cüzdanı seçmek zor bir konu olabilir. Bununla birlikte, ihtiyaçlarınıza ve deneyim seviyenize en uygun cüzdanın hangisi olduğuna karar vermeden önce, birkaç faktörü göz önünde bulundurmak önemlidir.

Kripto para birimlerinde uzman mısınız yoksa acemi misiniz? Kendi değişim işlevine ve dapp tarayıcısına sahip bir cüzdan ister misiniz? Cep telefonunda, bilgisayarda veya her ikisinde de en iyi şekilde çalışan bir cüzdan ister misiniz? Hangi kripto para birimlerini elinde tutmak ve hangilerine yatırım yapmak istiyorsun? Yukarıdaki soruların cevapları bir sürüngen seçmenize yardımcı olacaktır.

Bitcoin’de, Mart Başından Bu Yana En Düşük Haftalık Kapanış Göründü!

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Kazakistan’da İnternetin Kesilmesi İle Madencilik Havuzlarında Ciddi Düşüş Görüldü

Orta Asya bölgesinde bulunan bir bağımsız devlet olan Kazakistan son günlerde gelen zam haberleriyle birlikte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.