Ana Sayfa / Altcoinler / Enterprise Ethereum Alliance, İlk Yöneticisini Atadı
ethereum

Enterprise Ethereum Alliance, İlk Yöneticisini Atadı

17 Ocak basın açıklamasına göre, Enterprise Ethereum Alliance (EEA), Airfuel Alliance’ın eski başkanı  Ron Resnick’i ilk yönetici direktör olarak atadı. İleri görünümlü şirketler ve Blockchain teknolojisi yenilikçilerinden oluşan EEA, Ethereum tabanlı teknoloji en iyi uygulamalarını, açık standartları ve açık kaynak referans mimarilerini oluşturmak, tanıtmak ve geniş ölçüde desteklemek için kurulan, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Resnick, aynı zamanda ilk 4G wireless (genişbant) modemlerinden birinin lansmanında Intel’in Geniş Bant Kablosuz İşbirliği ile birlikte çalışan WiMAX Forum’un Başkanlığını da yaptı. EEA yönetim kurulu başkanı Julio Faura bugün bir basın açıklaması yaptı:

“4G kablosuz geniş bant dünyayı değiştirdi. Blockchain’in toplum üzerinde benzer bir etkisi olacağına inanıyoruz. İlk İcra Direktörümüz olan Ron’un görevi, organizasyonu inşa etmek, üyelerle etkileşim kurmak ve teknik içeriğin sürekli gelişimini teşvik etmektir. ”

Şubat 2017’de başlatılan EEA, Ether ve tüm Ethereum Blockchain’in geliştirilmesine gizlilik, ölçeklenebilirlik ve güvenlik getirmek üzere kurulmuştur.

Dünyanın En Büyük Açık Kaynaklı Blockchain Girişimi

23 Ocak tarihinde İsviçre’nin Davos kentindeki Dünya Ekonomik Forumu’nda EEA toplantısı düzenleyecek olan Resnick basın açıklamasında şunları söyledi:

“Benim odak noktam Ethereum’u kurumsal sınıf bir teknolojiye dönüştürmek için Ethereum tabanlı en iyi teknolojilerin, açık standartların ve açık kaynak referans mimarilerinin daha da geliştirilmesine yönlendirmek” dedi.

2017 Şubat ayından bu yana EEA girişimi 200 üyeye ulaştı ve böylece en büyük açık kaynak Blockchain inisiyatifi haline geldi. Üye listesinde JPMorgan ve Santander kurucu üyeleri, Mastercard, Intel ve Microsoft gibi yeni üyeler ve bir dizi Ether yatırımcısı ile Blockchain kuruluşu yer alıyor.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Bitcoin'deki Yükseliş Altcoinleri Nasıl Etkiledi

Bitcoin’deki Yükseliş Altcoinleri Nasıl Etkiledi?

Kripto para lideri Bitcoin son birkaç gündür istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor, peki Bitcoin’deki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.