Ana Sayfa / Haberler / Epic Games, Metaverse Çalışmaları İçin 2 Milyar Dolarlık Yatırım Aldı
Binance %20 İndirim

Epic Games, Metaverse Çalışmaları İçin 2 Milyar Dolarlık Yatırım Aldı

Popüler oyun platformu ve oyun motoru geliştiricilerinden Epic Games, metaverse çalışmaları için önemli bir yatırım aldı. Lego’nun kurucusu KIRKBI ve Sony’den birer milyar dolarlık yatırım alan şirketin bu parayı metaverse çalışmaları için kullanacağı açıklandı.

Epic Games 31,5 Milyar Dolarlık Değerlemeye Ulaştı

Dev oyunlarıyla oyuncuların karşısında olan Epic Games şirketi, Fortnite gibi birçok oyunun yaratıcısı konumunda. Bu ve bunun gibi oyunlarıyla marke değerini hızla artıran şirketin aldığı bu son yatırım onu iyiden iyiye yükseltmiş durumda. KIRKBI ve Sony’den yapılan birer milyar dolarlık yatırımla birlikte şirketin değerlemesi 31,5 milyar dolara kadar ulaştı.

Epic Games tarafından pazartesi günü yayınlanan bir blog yazısında, “şirketin Metaverse’i inşa etme vizyonunu ilerletmek ve devam eden büyümesini desteklemek için” fon toplandığı açıklanmıştı. Bu noktada fonların nasıl harcanacağına ilişkin net bir açıklama yapılmamış olsa da şirketin hali hazırda böyle bir girişimi olacağı iddia edilmekteydi. Bunun üzerine gelen dev yatırımlar da şirketin metaverse alanına hızlı bir giriş yapacağını doğrulamış oldu.

Şirkete yapılan yatırımlar hakkında KIRKBI CEO’su Søren Thorup Sørensen tarafından yapılan açıklamada, Epic Games’i “gelecekteki Metaverse’e uzun vadeli bir odaklanma ile” yolculuğunda desteklemekten memnuniyet duyduğu sözlerine yer verild. Epic CEO’su ve kurucusu Tim Sweeney ise, fonun Metaverse’i inşa etmeye gideceğini söyledi ve onu “oyuncuların arkadaşlarıyla eğlenebileceği, markaların yaratıcı ve sürükleyici deneyimler oluşturabileceği ve yaratıcıların bir topluluk oluşturup gelişebileceği” bir alan olarak nitelendirdi.

11 Nisan Gününde Yatırımcısına Kazandıran Tek Altcoin GMT Oldu

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Resmi Çin ulusal haber medyası, okuyucuları kripto para birimine yatırım yapmalarını ve kullanmalarını önlemek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.