Binance %20 İndirim

Eski FTX CEO’su SBF Hapse Girecek mi?

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), dijital varlık piyasasında ciddi bir çöküşe neden olan düşüşe öncülük etmesiyle tanınmakta. FTX etkisi yayıldıkça, topluluk ve kripto liderleri yetkilileri SBF’yi tutuklamaya çağırıyor. Ancak XRP’nin avukatı, SBF’nin olası tutuklanmasıyla ilgili tahminlerinden vazgeçtiğini açıkladı ve detaylandırdı.

SBF’nin FTX-BlockFi anlaşması bir aldatmaca mı?

SEC ve Ripple davasında XRP sahiplerinin avukatı John Deaton, FTX ve BlockFi arasında yapılan anlaşmanın hileli olduğunu söyledi. SBF, diğer şirketine izinsiz ödünç verirken fonun FTX’te kalmasını şart koştu. Bunun da mutlak bir “hırsızlık” olduğu belirtilmekte.

SBF’nin bu fonları Alameda’ya borç vermek için kullandığı belirtildi. Ancak aynı fonları diğer satın almalar ve siyasi bağışlar için de kullandığı aktarılmakta. SBF ayrıca, müşteri fonlarını ebeveynlerinin adına 100 milyon dolar değerinde gayrimenkul satın almak için de kullandı. Bu arada, XRP’nin avukatı, BlockFi’nin anlaşmasının yalnızca ABD yargı yetkisi ve SBF’yi hapse atmak için belirli bir niyet sağladığını iddia ediyor. Ancak BlockFi’nin iflas başvurusunda bulunması da muhtemel.

FTX’in eski CEO’su hapse mi girecek?

Deaton, SBF’nin hapse girmesiyle ilgili tek meşru tartışmanın şimdi mi yoksa birkaç hafta içinde mi olması gerektiğine dikkat çekti. Buna daha somut deliller elde edildikten sonra karar verileceği belirtiliyor. Ancak birçok uzman, artık SBF’yi hapse atmak için yeterli kanıt olduğunu öne sürmekte.

XRP’nin avukatı, SBF’ye yönelik bu eylemlerin tüm lobicileri ABD Ceza Dairesi ile bir anlaşma yapmak için masaya getireceği konusunda uyarıyor. Ancak SBF tutuklanmazsa da nihai karara şaşırılmaması gerektiği vurgulanmakta.

Şu anda da Türk yetkililerin FTX’in ülkedeki varlıklarına el koyduğu biliniyor. Bu arada, SBF ve diğerlerini kara para aklama, piyasa manipülasyonu ve dolandırıcılık gibi suçlarla itham edilmekte.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.