Binance %20 İndirim

Eski FTX CEO’sunun Avukatı Değişiyor! Peki Neden?

FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), artık Paul, Weiss, Rifkind, Wharton & Garrison hukuk firmasındaki avukatı tarafından temsil edilmeyecek. Özellikle FTX’in eski CEO’su için yaklaşan hukuk savaşı öncesi bu büyük bir darbe olabilir. SBF’nin avukatı onu bir hafta içinde müvekkil konumundan çıkardı. Peki şimdi SBF’yi kim temsil edecek?

FTX’in yeni avukatı

Raporlara göre, Bankman-Fried şu anda Stanford Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde ceza adaleti ve beyaz yakalı suçlar profesörü olan David Mills tarafından temsil ediliyor. İlginç bir şekilde, Bankman’ın babası Fried’in Joseph Bankman’ı da aynı hukuk fakültesinde hukuk öğretmenliği yaptı. Basında çıkan haberlere göre Bankman-Frieda’nın ilk avukatı Martin Flumembaum, bilinmeyen durumlar nedeniyle onu müvekkilinden çıkardı. Bloomberg’e konuşan Flumembaum, “FTX’in iflasından birkaç gün önce Bankman-Fried’e kendisini temsil etmemizi engelleyen çatışmalar olduğunu bildirdik” dedi.

Hukuk uzmanlarına göre, özellikle eski FTX CEO’sunun FTX’in çöküşüyle ​​ilgili kamuoyuna yaptığı son açıklamalar savunmasına zarar verebilir. Ayrıca, şu anda SBF’nin FTX CEO’sunun istihdamındaki eylemleri Adalet Bakanlığı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından soruşturuluyor. Ancak, FTX CEO’su henüz herhangi bir suç işlemekle suçlanmadı.

FTX CEO’su yeni pozisyonunu açıkladı

FTX CEO’su John Ray III, dosyalamada, FTX’in eski CEO altında hazırladığı konsolide varlık ve yükümlülük iddialarına güvenmediğini itiraf etti. Buna ek olarak, onu “potansiyel olarak tehlikeye atılmış” olarak nitelendirdi ve Bankman-Fried’in şirketin mali durumunu yönetme konusundaki zayıf durumunu eleştirdi.

Bankman-Fried medyaya birkaç açıklama yaptı ve Ray’in iflas başvurusunda eski CEO’nun FTX’i temsil etmede hiçbir rolü olmadığını ve şu anda şirket tarafından istihdam edilmediğini belirtmesini istedi. Çarşamba günü, FTX de benzer bir açıklama yapmıştı.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.