Ana Sayfa / Kripto Para / Ethereum / Ethereum 2.0 ‘da kitlenen Ether değeri 2 milyar doları buldu
Binance %20 İndirim
ETH 2.0 Büyük Bir Boğa Koşusunu Tetikleyebilir
ETH 2.0 Büyük Bir Boğa Koşusunu Tetikleyebilir

Ethereum 2.0 ‘da kitlenen Ether değeri 2 milyar doları buldu

Ethereum 2.0 ‘da kitlenen Ether değeri 2 milyar doları buldu.

Zincir üstü analiz sitesi Dune Analytics verilerine göre Ethereum 2.0 stake etme protokolü şu anda 2,2 milyonun üzerinde ETH’ye sahip. Bu miktar, Ethereum’un şu anki 1.049 dolarlık piyasa fiyatıyla 2.3 milyar doların üzerine geliyor. Ancak varlığın geçen hafta yüzde 43’ün üzerine çıktığını belirtmekte fayda var – yani fiyatların aşağı yönlü düzelmesi ve yeni ETH yatırılmaması durumunda bu rakam değişebilir.

Kaynak: Dune Analytics

StakingRewards’a göre ağ şu anda en büyük kripto para birimi stake ağları arasında beşinci sırada yer alıyor. Sıranın başında Polkadot, Cardano ve Synthetix bulunuyor.

Başlangıçta, Kasım 2020’de oldukça yavaş bir başlangıç yapan Ethereum 2.0, ETH ağının proof-of-work (PoW) konsensüs mekanizmasından proof-of-stake’e (PoS) çok aşamalı bir şekilde geçişini temsil ediyor.

Bu değişimin faydaları arasında daha hızlı ve teorik olarak daha güvenli bir ağ, düzinelerce kişi tarafından alıcıların ilgisini çeken bir anlatı var. Ethereum 2.0 para yatırma sözleşmesine 524.000 ETH yatırılmasıyla bu geçişin ilk aşamasına geçilecekti – ancak bugünün verilerine göre bu eşiğin %428 oranında üzerindeyiz.

Ethereum yatıranların sayısı o kadar fazla değil

İşin içindeki o kadar büyük paraya rağmen, söz konusu işlemde bu miktar kadar fazla insan yok. Verilere göre yalnızca 4.483 benzersiz doğrulayıcı ağa fon yatırdı; ortalama yatırılan miktar ise 500 ETH. Bilinenlerden bazıları ise kripto borç verme platformu Celsius Network (25.000 ETH) ve Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin (3.200 ETH).

Bu arada yatırılan fonlar da gelmeye devam ediyor. Daha dün sözleşmeye 34.000 ETH yatırıldı. Duna Analytics verileri, bunun şimdiye kadarki en yüksek miktar olduğunu gösteriyor.

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

Justin Sun Tron

Justin Sun, Binance Borsasına 120 Milyon Dolarlık ETH Aktardı!

Tron (TRX) projesinin başındaki isim olan Justin Sun, 21 Nisan gününde Binance borsasına büyük bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.