Ana Sayfa / Altcoinler / Ethereum Almak İçin Mükemmel Bir Zaman mı? Ünlü Analist Cevapladı
Bybit

Ethereum Almak İçin Mükemmel Bir Zaman mı? Ünlü Analist Cevapladı

Ethereum Almak İçin Mükemmel Bir Zaman mı? Ünlü Analist Cevapladı

Piyasa ayılar tarafından vuruldu. Ancak Ethereum (ETH) 24 saatlik grafikte yanlamasına hareketi sürdürmeyi başardı. 2.404,36 dolardan işlem gören ETH, düşüşe geçmeden önce tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Long bir pozisyon için iyi bir giriş arayan yatırımcılar mevcut düşüşten yararlanabilir.

Ethereum ETH ETHUSD

Analist Ben Lilly, ETH / USD ticaret kurunu yakından takip ediyor. Analist, yakın zamandaki yükseliş fiyat hareketini tahmin ederek, gama eğrisinde düşük bir noktaya yaklaşırken parite için artan volatilite iddia etti.

Bir varlığın fiyatının her bir puanlık artışla ilişkili olarak ne kadar hızlı değişebileceğini ölçmek için bir metrik olarak kullanıldığında, bu alım satım çiftindeki gama, yukarı yönde “daha patlayıcı” bir fiyat hareketine ve hafta sonuna doğru daha fazla volatiliteye işaret etti. Ben Lily’nin dediği gibi:

 (…) Maksimum negatif gama ile 10 dolarlık hareket başına yaklaşık 1,5 milyon dolar geri döndü. (Volatilte) yarın haftalık kapanışa kadar hala yüksek görünüyor.

Ethereum ETH ETHUSD

Yazım sırasında, Bitcoin’in (BTC) fiyatı daha düşük seviyelerde yer alıyor. Öte yandan, ETH yukarıda belirtilen seviyelerde kilit desteği elinde tutuyor. Bu fiyat hareketi, Bitcoin’in hakimiyetinin 2017 boğa piyasasından bu yana görülmeyen benzer seviyelere düşmesiyle aynı zamana denk geliyor.

Ben Lilly bu noktada şu vurguyu yapıyor:

Daha yüksek seviyede ilk kırılma, yaklaşık %800 geri dönüşle sonuçlanırken, ikincisi %400’ün üzerinde yer alıyor. Bu tür “efektler”, normu çiğnediğini düşündüğüm şeylerdir (…). Ve şimdilik bir altcoin sezonunun potansiyelinin şekillenmeye başladığını görüyorum.

Ethereum ETH ETHUSD

Ethereum’da Yükseliş Faktörü

ETH’nin fiyatı için iki ek olay katalizör görevi görebilir. Analistin daha önceki bir analizde söylediği gibi, yatırım şirketi Grayscale Nisan ayı sonunda ürünü için varlık almaya başlayacak.

Başlangıçta, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) geçtiğimiz aylarda bu kripto para birimine olan talebin çoğunu temsil ettiği için bu, Bitcoin’in fiyatını destekleyebilirdi. Şu anki durum, Ben Lilly’nin belirttiği gibi farklı olabilir:

Eklemek istediğim bir şey, GBTC etkisinden kaynaklanan sermaye akışının yeniden giremeyebileceğidir. Ama ETHE veya diğer Trust fonları arasında farklılıklar olabilir. Diğer Trsut fonları daha az dolaşım arzına sahiptir ve bu araçlarda prim yaratmak daha az sermaye gerektirir.

Ancak, ETH’nin en büyük fiyat katalizörü Hard Fork London ve EIP-1559 ile uygulanabilir. Temmuz ayında uygulanacak olan bu güncelleme, Ethereum’un ücret modelini değiştirecek ve ETH’yi deflasyonist baskı ve sürekli azalma arz eden bir varlık haline getirecek. Ethhub.eth’in kurucu ortağı Anthony Sassano bunu şu şekilde açıkladı:

EIP-1559 uygulandığında, Ethereum’daki her işlem ETH  yakacak. Her tasfiye, her ETH transferi, her 2. katman kanıtı, her DEX ticareti ve hatta her kilim çekmede ETH yakımı devam edecek. Sonsuza dek sürecek.

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Uyuyan Dev Shiba Inu (SHIB) Tekrardan Uyandı!

Uyuyan Dev Shiba Inu (SHIB) Tekrardan Uyandı!

Uzun bir süredir düşmeye devam eden Shiba Inu (SHIB) bugün tekrardan hareketlenmiş durumda. Tıpkı uyanan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.