Ana Sayfa / Altcoinler / Ethereum, Bitcoin’i Sollayacak mı?
ethereum

Ethereum, Bitcoin’i Sollayacak mı?

Advertisements

Farklı Blockchain tabanlı ekosistemlerin karşılaştırılması genelde mantıklı değildir. Elmaları portakallarla ve üzümlerle kıyaslamak gibi oluyor. Ancak kripto para dünyasında göz önünde bulundurmaya değer bazı ilginç metrikler var. Son 24 saat içinde Ethereum, Blockchain’de 230 milyar doların transferinde kullanıldı. Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Dash, BTG ve ETC tüm bunları toplayınca neredeyse ancak aynı değeri bulabiliyor. İlginç bir gelişme olmasına rağmen, tüm blok zincirleri bu açıdan işlem görmüyor.

Her blok zinciri, işlemleri bir işleme tabi tutar ve finansal değerleri bir kullanıcıdan diğerine transfer eder. Kripto para dünyasında bu, ağın herhangi bir değere sahip olmasını sağlamak için bir gerekliliktir. Ethereum hızlı transfer için çok popüler bir çözüm haline geldi.

Transfer İşlemlerinde Ethereum Tercih Ediliyor

Daha açık bir ifadeyle, Ethereum’un değer transferi yalnızca ETH işlemleriyle ilgili değil. Ayrıca, bu blok zincirde yayınlanan tüm ERC20 simgelerini de içeriyor. En önemli etken, bu blok zincirinin, 24 saatlik bir sürede, çok fazla sorun olmaksızın, 24 milyar dolarlık hacmi nasıl ele aldığı. Bitcoin, diğer taraftan, çok popüler olmasına rağmen hala daha pahalı ve çok daha yavaş. Geçen 24 saat içinde aktarılan Ethereum değeri, Bitcoin’lerden daha büyük.

Bununla birlikte, Bitcoin’le diğer blok zincirler tarafından aktarılan değer, Ethereum oranından çok daha yüksek değil. Birçok kişi için, bu durum Ethereum’un Bitcoin’i nasıl bir noktada geçeceğinin önemli bir göstergesi. Böyle bir senaryo tamamen imkansız değil, ancak yakın zamanda da olmayabilir.

Ethereum tabanlı coin transferine olan talep kesinlikle artıyor. Kullanması daha ucuz, daha iyi çalışıyor ve daha hızlı. Doğru ölçeklendirme ile, bu blok zincir önümüzdeki yıllarda kesinlikle daha popüler olacak gibi görünüyor.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Ethereum Savunucusundan Çarpıcı Cardano Yorumu

Advertisements Ethereum Savunucusundan Çarpıcı Cardano Yorumu Cardano yükselişiyle göz dolduruyor. Belli ki, bu yükseliş birilerini kıskandırmış durumda. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.