Ana Sayfa / Altcoinler / Ethereum Classic, Atlantis Hard Fork Sürecini Başarıyla Tamamladı

Ethereum Classic, Atlantis Hard Fork Sürecini Başarıyla Tamamladı

Advertisements

Ethereum Classic’in (ETC) arkasındaki ekip, seçenek kripto para biriminin (altcoin) işlevselliğini ve Ethereum (ETH) ile uyumluluğu artırmayı hedefleyen Atlantis ayrımını (hard fork) etkinleştirdi.

Haber, ETC Geliştirici İlişkileri Başkanı Yaz Khoury doğrulusunda 12 Eylül’de Twitter gönderisiyle açıklandı. Khoury, projeyi ilerleme üstüne kutlama ederek şunları söyledi:

“Atlantis Hardfork’un başarılı aktivasyonu amacıyla kutlamaler @eth_classic! Değişmezlik savunucularıyla dolu, ortak karara ulaşmanın en uzun sürdüğü tartışmalardan biriydi. Merkezsizleşmenin ve dağıtık topluluğun güzelliği ile alakalı çok şey öğrendim.”

Planlandığı gibi
ETC böylelikle Atlantis ayrımını daha evvelce ön görü edilen vakitte,12 Eylül – 13 Eylül 2019 tarihleri arasında, 8.772.000 numaralı blokta başarı ile gerçekleştirdi. ETC Labs’in Cointelegraph’a Haziran’da söylediği gibi: “Topluluğun vakitlemayı, kapsamı ve katılması tartışmak amacıyla çok sayıda toplantısı oldu ve Atlantis çıkışının tarafı ve vakitleması konusu ile alakalı birlikte karar verdik.”

Bu ayrım, toplumun endişelerini de göz önünde bulundurarak güvenliği arttırmayı hedefliyor. ETC’nin Ethereum ile uyumluluğunu da sağlayarak kardeş blockchain ağlarının birlikte çalışmasını basitleştirecek olan güncelleme aceleye lüzum duymadan vakitle planlandı.

Haziran ayında bildirildiği üzere, geliştiriciler ve katılımcılar ayrımın 15 Eylül’de gerçekleşmesini bekleyerek 8,75 milyon numaralı bloğa koymayı düşünmüştü. Fakat ETC Labs blok miktarını düşürerek meydana çıkabilecek problemlere karşı daha çok bireyin hazırda bulunmasını sağlamak amacıyla tarihi hafta amacıylae denk getirmişti.

Sektördeki isimlerden destek
ETC ayrımın duyurulmasının ardından, kripto para borsası OKEx de dahil olmak üzere sektördeki detaylı isimlerden destek aldı. Borsa, 10 Eylül’de desteğini belirtti ve aynı vakitte alakalı teknik problemler ile ilgileneceğini ve ETC ana ağı istikrarlı olduğunda hizmetlerini sürdüreceğini belirtti.

Dün, kripto para ticaret platformu Bitfinex de Atlantis’i destekleyeceğini belirtti.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

litecoin 55 dolara kadar geriledi

Litecoin 55 Dolara Kadar Geriledi

Advertisements Uzun bir süredir popüler kripto paralar arasında yerini korumayı başaran Litecoin, son birkaç haftadır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.