Ana Sayfa / Altcoinler / Ethereum Classic Nedir?
Ethereum Classic nedir

Ethereum Classic Nedir?

Ethereum Classic yada “Diğer Ethereum” olarak da bilinen, merkeziyetsiz, halka açık ve sansürlenmesi imkansız bir blockchain kripto para birimidir.

Ethereum Classic nedir

Son dönemin en popüler kripto paraları, bildiğiniz üzere Dogecoin, Bitcoin ve Ethereum oldu. Özellikle geçtiğimiz haftalarda, bir şaka coini olmasına rağmen, Elon Musk başta olmak üzere birkaç ünlü ismin daha pump etmesiyle, Doge Coin hiçbir dayanağı yada mantıklı sebep olmaksızın birden bire yükselişe geçmişti. Halen de yükseliyor gibi görünüyor. Bu popüler coinlerin arasında Ethereum Classic yada kısa adıyla ETC’de eklendi.

ETC, şu sıralar farklı borsalarda çok ciddi fiyat farklarıyla listeleniyor. Örneğin Coin Base’de 150 dolarları bulan ETC, Robin Hood’da 137-138 dolar, Binance de ise 115-120 dolar seviyelerinde. Peki ama, aynı anda 3 farklı borsada bu kadar fiyat açığı neden oluyor?

Bunun en büyük sebebi borsalar arasındaki transfer süresinin çok fark göstermesi. Coinbase, dış borsalardan gelen kriptolarda transfer süresinin en uzun olduğu borsa olarak biliniyor. Binance ise aralarında en hızlı transfer gerçekleştireni. Ayrıca borsalar arasında kullanıcıların bazı coinlere daha fazla talep göstermesiyle arada böyle farklar da oluşabiliyor. Ancak yine de bu denli “uçurum” denilebilecek düzeyde bir fark dikkat çekiyor ve pek çok uzman bu konu hakkında kimi zaman alaycı bir dille, kimi zaman merak eder bir tavırla tweetler atıyorlar.

ETC’in geleceği parlak gözüküyor, Ethereum kadar değerli yada hızlı yükselmiş olmasa da yine sıradan paralardan birisidir diyemeyiz.

Binance

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Birçok Altcoin Yüzde 50 Değer Kazanarak Uçuşa Geçmiş Durumda!

Birçok Altcoin Yüzde 50 Değer Kazanarak Uçuşa Geçmiş Durumda!

Uzun bir süredir yaşanan ağır düşüş trendinin ardından bugün Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.