Binance %20 İndirim
Ethereum Ağında Güncellemenin Ardından 1 Milyon ETH Yakıldı

Ethereum (ETH) 31 Temmuz Fiyat Analizi: Bu Seviyelere Dikkat!

Kısa bir süre önce yaşanan U şeklindeki toparlanma, Ethereum (ETH) fiyatını 1730 dolar direncine itmiş durumda. Ancak, ETH boğaları son üç gün içinde bu direncin üstesinden gelmekte zorlandı ve bu da yükseliş momentumunun zayıfladığını gördük. Herhangi bir düzeltme, potansiyel alıcıların ETH’yi indirimli fiyattan almasına izin verecektir.

16 Temmuz’da ETH alıcıları (boğaları), 1260 dolarlık direnç seviyesinin yükseliş kırılmasıyla dört haftalık bir konsolidasyonu kırdı. Ortaya çıkan dalgalanma, altcoin liderini 1.600 dolarlık psikolojik seviyeye ulaştığı için %20 değer artışı yaşadı. Bununla birlikte, bu genel direnç, kırık trend çizgisi direncini yeniden test eden küçük bir geri çekilmeyi tetikledi. Bununla birlikte, Fed’in 75 baz puanlık bir faiz artırımı açıklamasının ardından kripto para birimleri arasında yayılan bu uzun vadeli eğilim çizgisi karşılık gelen desteğe ve olumlu duyguya geri dönerken, ETH fiyatı aniden 1730 dolara yükseldi.

Yaşanan son olayların ardından, yüksek fitil reddine sahip bir gece yıldızı deseni, boğaların yorgun olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla, satış baskısı devam ederse, güçlü momentumu tamamlamak için 1.600 dolar veya 14.000 dolara geri çekilme mümkün olacaktır.

Öte yandan, ETH fiyatı günlük kapanış mumunu 1730 doların üzerine çıkarsa, alıcılar %10.8’lik bir ralli ile 1900 doların üzerine çıkabilir.

Teknik gösterge
RSI: fiyat hareketi yeni bir yüksek seviyeye ulaşırken, RSI’nin günlük eğimi önceki yüksek seviyesini geçemedi ve bu da yükseliş zeminindeki zayıflığı göstermekte. Bu olumsuz durum, yukarıda tartışılan düzeltme teorisini güçlendirebilir.

EMA: 1730 dolar seviyesinin yakınında gezinen 100 günlük EMA, ETH fiyatı üzerinde daha fazla satış baskısı yaratıyor. Öte yandan, 20 ve 50 EMA arasında güçlü bir geçiş, birçok alıcıyı pazara çekmiş durumda.

Direnç seviyeleri: 1730 ve 1900 dolar
Destek seviyeleri: 1600 ve 1400 dolar

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Elinde 900 Milyon Dolarlık Shiba Inu Bulunduran Balina Dikkat Çekti

Shiba Inu Fiyatında Yükseliş Sürecek mi? 26 Kasım SHIB Analiz

Shiba Inu fiyatı, iki hafta sonra sıkı bir konsolidasyon aralığından çıktı ve bu da bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.