Binance %20 İndirim
ethereum eth analiz

Ethereum (ETH) Fiyatı Bu Hafta Bir Sıçrama Yapabilir!

Ethereum (ETH) fiyatı, geçen haftaki olayların yatışmasından sonra Pazar günü başlayan önemli bir ralli gördü. Ayrıca, bu hafta ekonomik verilerde büyük katalizör olayların olmaması, piyasalar için bir sakinlik yaşanabileceğine işaret ediyor. Şu anda, piyasalar dikkatlerini bu hafta Netflix, Goldman Sachs ve Snap’ten gelen üç aylık kazançlara çevirdikçe ETH fiyatı bir miktar kazanç elde etmeye çalışabilir.

ETH fiyatının büyüme fırsatı var

Yatırımcıların riskli varlıklardaki küçük pozisyonları tartmasıyla, Ethereum fiyatı bugün yaklaşık %2 arttı. Salı gününün en dikkat çeken olayı, izlenmesi gereken FAANG hisselerinden biri olan Netflix’in bu hafta bir ivme görebilecek kazançlarını açıklaması olacak. ETH fiyatı, geçen haftanın en yüksek seviyesi olan 1.342 doların üzerine çıkacak gibi görünüyor. Bu seviye bir kez temizlendikten sonra, boğaların toparlanma rallisine devam etmek için toparlanacağı kilit bir seviye olan 1.400 dolarlık psikolojik seviye dışında direniş yolunda çok az güç bulunuyor. Boğalar günlük çıtanın üzerinde kapanabilir ve ertesi günün altına düşmekten kaçınabilirse, 55 günlük basit hareketli ortalama (SMA) ve hafta sonu boyunca 1.444 doları yakalayan aylık pivot görülebilir.

Riskler açısından asıl endişe, Başkan Xi Jinping’in bu hafta Çin’deki Parti Kongresi sırasında yaptığı açıklamalar. Açılış konuşmasında Xi Jinping, Tayvan’ın Çin ile yeniden birleşeceğini ve bunun bir sonraki başkanlık döneminde en önemli önceliklerinden biri olacağını belirtti. Bu, savaşın geldiği ve Tayvan’daki savaşın şimdiye kadar Ukrayna’da yaşadıklarımızdan on kat daha kötü olacağı anlamına geliyor. Askeri bir harekete dair işaretler olursa, ETH’nin 900 dolara olacak keskin bir hareketle 1.100 doların altına düşmesi bekleniyor.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Elinde 900 Milyon Dolarlık Shiba Inu Bulunduran Balina Dikkat Çekti

Shiba Inu Fiyatında Yükseliş Sürecek mi? 26 Kasım SHIB Analiz

Shiba Inu fiyatı, iki hafta sonra sıkı bir konsolidasyon aralığından çıktı ve bu da bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.