Binance %20 İndirim
Altcoin-Lideri-Ethereum_da-3.000-Dolar-Seviyesi-Sonunda-Görüldü.jpeg (1)

Ethereum (ETH) Fiyatı Merge’e Rağmen Neden Düşüyor?

Merge yükseltmesinden sonra Ethereum fiyatı düşüş yaşamaya devam ediyor. ETH son 7 günde %25 düştü. Son 24 saatte ise, ETH %10’dan fazla düşerek 1,3 bin doların da altına indi.

Ethereum, önemli bir düşüşle karşı karşıya kalan tek kripto para birimi değil. Bitcoin fiyatı da son 24 saatte %6’dan fazla düştükten sonra 19 bin doların altına indi. Ancak bir uzmana göre Ethereum fiyat düşüşü FUD nedeniyle oluşuyor. Ancak, Merge’ü takip eden günlerde ETH/BTC oranı neredeyse %15 düştü. Ve bu, Bitcoin‘in hakimiyetinin tüm zamanların en düşük seviyesinde olmasına rağmen yaşanmakta.

Ethereum FUD nasıl geçecek?

Büyük kripto ve Ethereum destekçisi @VivekVentures’a göre, Ethereum’un fiyat hareketi “kısa süreli” olacak. Deneyimli isim, Bitcoin maksimalistlerinin şu anda Ethereum ve Merge etrafında FUD yaydığına inanıyor. Vivek, yükseltmeye geçişten bu yana Ethereum emisyonunun %95 oranında azaldığını ortaya koydu. Bu, Ethereum’un güvenliği kaybetmeden %95 daha az token vermesi gerektiği anlamına geliyor.

Vivek, Merge yükseltmesinin fikir birliği mekanizmasındaki kayma nedeniyle satış baskısındaki farkı da açıkladı. Mevcut hisse ispatı modeli, önceki iş ispatı modeline göre çok daha az satış baskısına sahip görülüyor.

Ethereum doğrulayıcıları blok ödüllerini 6 ila 12 ay boyunca satamazlar. Sonuç olarak, Ethereum’un satış baskısı şimdi sıfıra yakın bir durumda. Öte yandan, ETH fiyatının 1400 dolarda sabit kaldığını varsayarsak, PoW olması durumunda toplam satış baskısı 7 milyar olacaktır. Vivek ayrıca Ethereum gaz ücretinin şu anda 15 gwei’den az olduğunu da ortaya koydu.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

ethereum eth analiz

Ethereum Fiyatında Yükseliş Devam Edecek mi? – 26 Ekim ETH

Etkileyici bir boğa koşusu ortaya çıkarken Ethereum fiyatı piyasayı şok etmeyi başardı. Ancak yatırımcılar şu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.