Binance %20 İndirim
ethereum eth analiz

Ethereum Fiyatında Daha Fazla Düşüş Tehlikesi! 13 Kasım ETH Analiz

Kripto para birimleri, Bitcoin ve Ethereum’un düşmesiyle çalkantılı bir haftanın ardından hafta sonu da düşüş eğilimini sürdürmüş durumda.

Bitcoin, FTX karmaşasındaki diğer gelişmelerin ortaya çıkmasının ardından Cumartesi günü tekrar 17.000 doların altına düştü. Ethereum fiyatındaki bugünkü düşüş, para birimini 1.300 doların altında tutuyor. Bir haftalık ağır kayıpların ardından, piyasalar kısacık bir umut ışığıyla rahatladı. Ancak, yine de piyasaların yeşil bir tablo çizmediğini belirtmek gerek.

Bloomberg Intelligence kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, Ethereum’un (ETH) gelecekteki yönünün önemli bir destek seviyesinin korunmasına bağlı olduğunu söylüyor. McGlone, Ethereum’un destek seviyesi 1.000 doların üzerine düşerse ikinci en büyük kripto para biriminin iki yılın en düşük seviyesi olan 500 dolara çakılacağını söyledi.

Ethereum fiyatı risk altında

Ona göre, Ethereum’un 1.000 dolarlık desteği önemli bir dönüm noktası olacak çünkü vadeli işlemlerin ve borsada işlem gören fonların tanıtımına benzer şekilde kripto para birimlerinde meydana gelen finansal piyasa devriminden daha fazlasını temsil ediyor. Bitcoin’den farklı olarak, grafikte istikrarlı bir şekilde yükselen bir trend gösteriyor.

McGlone ayrıca, Ethereum’un bir hisse kanıtı konsensüs algoritmasına geçişinin Ethereum üzerinde olumlu bir etkisi olacağını söyledi. “Enerji krizinin ortasında hisse kanıtına geçiş yapan Ethereum, önde gelen bir kripto-dolar platformu olarak görece acil bir şey sağlıyor.”

Bitcoin ne durumda?

Bitcoin’e (BTC) bakan McGlone, yükseliş senaryosunun gerçekleşmesi için 20.000 dolarlık direnç seviyesinin desteklenmesi gerektiğini söyledi.

“20.000 doların üzerinde süreklilik, Bitcoin’in uzun yükseliş yolculuğuna geri dönmesini beklediğimiz bir seviyeye toparlanmayı doğrulamak için gerekli olmalı. 10.000-12.000 dolar bölgesindeki iyi desteğe dönüş ise aşağı yönlü bir risktir.

FTX problemi devam ediyor

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, Perşembe günü Twitter’da uzun bir özür yayınlayarak şirketin birçok sorununu özetledi ve kardeş şirket Alameda Research’ün kapatıldığını duyurdu. Daha sonra FTX, para çekme işlemlerine izin verdi ve bu da tüketicilerin borsadan milyonlar çekmesine neden oldu.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Elinde 900 Milyon Dolarlık Shiba Inu Bulunduran Balina Dikkat Çekti

Shiba Inu Fiyatında Yükseliş Sürecek mi? 26 Kasım SHIB Analiz

Shiba Inu fiyatı, iki hafta sonra sıkı bir konsolidasyon aralığından çıktı ve bu da bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.