Binance %20 İndirim
ethereum eth analiz

Ethereum Fiyatında Yükseliş Devam Edecek mi? – 26 Ekim ETH

Etkileyici bir boğa koşusu ortaya çıkarken Ethereum fiyatı piyasayı şok etmeyi başardı. Ancak yatırımcılar şu anda bu yükselişin devam edip etmeyeceği konusunda şüpheci.

Ethereum fiyatı Ekim ayının son haftasında önemli ölçüde arttı. 25 Ekim’de, merkezi olmayan akıllı sözleşme projesi, satın alma baskısında büyük bir artış gördü. Bununla birlikte gelen yükseliş dalgası da iki gün içinde ETH fiyatını %16 artırmayı başarmış durumda. Şimdi ise sıradaki soru, yeni boğa koşusunun ne kadar süreceği olacaktır.

Ethereum fiyatı şu anda 1.550 dolar civarında işlem görüyor. Yükselen ralli, 13 ve 20 Ekim arasındaki göreli güç endeksindeki ince bir sapma ile katalize edildi. 23 Ekim’de boğalar, 8 günlük üstel hareketli ortalamayı (EMA) ve 21 günlük basit hareketli ortalamayı (SMA) kırdılar. 24 Ekim’de, %20 rallisinin başlamasından önce ise 8 günlük bir EMA düzeltmesi yapılmıştı. 21 Ekim’de bazı uzmanlar, yakın bir boğa koşusuna işaret eden önemli bir ralli sinyali bildirmişlerdi. Uzmanlara göre, dev balinalar bazı işlemlerde milyon dolarlık ETH satın aldılar ve ve “milyarlarca portföye sahip Ethereum balinalarının varlıklarında %14’lük bir artış” görüldü. Böylece balina cüzdanlarının toplam varlıkları toplam 28,55 milyon ETH’ye kadar ulaşmış oldu.

Teknik ve zincir üstü analizlere dayanarak güçlü oynaklık hafife alınmamalıdır. Diğer yükseliş hedefleri, 1.600 ila 1.680 dolar arasındaki likidite bantlarında yer alıyor. Yükseliş trendinin tersine çevrilme seviyesi, Çarşamba günkü 1.450 dolarlık yükseliş mumunun altında olacak. Alt mumun kırılması, daha derin bir geri çekilmenin devam ettiğini bizlere gösterebilir. Geçersizlik seviyesi işaretlenirse, ayılar güneye yönlendirilebilir ve son zamanlarda kırılan direnci 1.400 dolarda hedefleyebilir. Böyle bir hareket, Ethereum’un mevcut fiyatında %17’lik bir düşüşle sonuçlanacaktır.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Elinde 900 Milyon Dolarlık Shiba Inu Bulunduran Balina Dikkat Çekti

Shiba Inu Fiyatında Yükseliş Sürecek mi? 26 Kasım SHIB Analiz

Shiba Inu fiyatı, iki hafta sonra sıkı bir konsolidasyon aralığından çıktı ve bu da bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.