Ana Sayfa / Kripto Para / Ethereum / Ethereum Vakfı, Elinde Ne Kadar ETH Birikimi Olduğunu Açıkladı
Binance %20 İndirim
Ethereum Ağında Güncellemenin Ardından 1 Milyon ETH Yakıldı

Ethereum Vakfı, Elinde Ne Kadar ETH Birikimi Olduğunu Açıkladı

Ethereum vakfı, Ethereum’un en büyük kar amacı gütmeyen kuruluşu olarak biliniyor. Pazartesi günü de vakıf tarafından ellerinde ne kadarlık ETH birikimi olduğuna dair bir rapor paylaşıldı. İşte detaylar…

Vakfın Elinde 1.3 Milyar Dolarlık ETH Bulunuyor

Ethereum vakfı tarafından 2022 yılının ilk çeyreğine ilişkin mali detayları içeren bir rapor paylaşıldı. Bu rapora göre de vakfın elinde toplamda 1.6 milyar dolarlık varlık bulunuyor. Söz konusu varlıklar arasında en büyük payıysa %80.5 ile yaklaşık 1.3 milyar dolara denk gelen ETH birikimi aldı. Vakfın elinde bulunan toplam ETH birikimi, toplam arzın arzının %0,297’sini oluşturmakta. Vakfa ait portföyde kalan %19,5’lik payı kripto dışı varlıklar ve yatırımlar ile diğer kripto para birimleri oluşturuyor.

Vakıf tarafından paylaşılan rapor, şeffaflığı artırma ve vizyonunu Ethereum topluluğuna iletme çabalarının bir parçası olarak gösterildi. Buna ek olarak, raporda vakfın portföyünü nasıl yönettiği de bir miktar özetlendi. Bu özetse, “EF, çok yıllı bir piyasa gerilemesi durumunda bile EF’nin temel hedeflerini finanse etmek için yeterli kaynağa sahip olmamızı sağlayan muhafazakar bir hazine yönetimi politikası izliyor.” şeklinde oldu.

Vakıf, Hiç Ethereum Sattı mı? 

Raporda yer alan detaylara göre vakıf tarafından elde bulunan ETH varlıklarından bir kısmı satıldı. Bu satışlarsa çekirdek bütçesi için daha fazla güvenlik marjı sağlamak amacıyla yapıldı.

Ethereum Vakfı tarafından yapılan satışların zamanlamaları oldukça dikkat çekmiş durumda. Daha önce birçok kez ETH satışı yapan vakıf, bu satışları boğa piyasalarının zirvelerinden yapmayı başardı. Geçtiğimiz yıl 4.891 dolar ile kırılan rekorun ertesi günü 20.000 ETH satılmıştı. Bununla birlikte yine daha önceki zirve seviyelerden de on binlerce ETH satışı yapıldı. Bu şekilde portföyünü dengelemeye çabalayan vakfın olası zirvelerde yeniden satış yapması bekleniyor.

Decred (DCR), Bugünkü Yükselişiyle Yatırımcısını Sevindirdi

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Güncellemeden Bu yana 1.8 Milyar Dolarlıık ETH Yakıldı

Ethereum (ETH) İçin Yatırımcıları Neler Bekliyor? (15 Mayıs)

Geçen hafta, Ethereum (ETH) fiyatı, 2.165 dolara kadar gerileyen dramatik bir düşüşe tanık oldu. Sonuç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.