Ana Sayfa / Bitcoin / Ethereum Yükselirken Bitcoin Düşmeye Devam Ediyor
Bybit
Ethereum Yükselirken Bitcoin Düşmeye Devam Ediyor
Ethereum Yükselirken Bitcoin Düşmeye Devam Ediyor

Ethereum Yükselirken Bitcoin Düşmeye Devam Ediyor

USD ve BTC bandına bakıldığı zaman etkileyici bir Q1 performansına sahip olmasına rağmen, Bitcoin 2015 yılından sonra Nisan ayını ilk kez kırmızı çizgide kapatacak. %8 oranında düşüş yaşayan Bitcoin, son fiyat düşüşünden ötürü analistlerin endişe etmemesi ile dikkatleri yine üzerine çekti.

Bitcoin’in En Kötü Nisan Ayı

2015 yılından bu yana en kötü Nisan ayını yaşayan Bitcoin, Bybt izleme kaynağından gelen veriler doğrultusunda %8.3 oranında bir düşüş yaşadı. 2021 yılı Nisan ayı Bitcoin’in ortaya çıktığından beri yaşadığı en kötü aylardan birisi olarak tanımlandı.

Yılın İlk Yarısını Kazançla Geçirdi

Bitcoin’in Nisan ayı içerisindeki kötü performansı yılın ilk yarısını %30 oranındaki kazanç ile geçirmesini gölgede bırakamadı. Yılın birinci çeyreğinde üst üste artış gösteren Bitcoin, yıl içerisinde birden fazla BTC trendini destekledi. Mayıs ayına bir gün kala 54.600 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin, Facebook’un hamlesi üzerine değer kazanmaya devam etti.

Facebook Bitcoin Satın Aldı

İlk sosyal medya uygulaması olma özelliğini taşıyan Facebook’un Bitcoin satın aldığına dair söylentiler piyasa içerisinde hareketliliğe neden oldu. Yılın ilk çeyreğinde Facebook tarafından Bitcoin alındığına dair yayılan söylentiler sonucu Bitcoin’in değeri 54.600 dolardan 56.200 dolara çıktı. Bitcoin’in en tanınmış isimleri piyasa içerisinde her zaman olduğu gibi Nisan ayındaki olumsuz gidişattan etkilenmedi.

Bitcoin’in Olumsuz Gidişatı Sonbahara Kadar Sürecek

6 yıldır ilk defa olumsuz bir gidişat sergileyen ve yatırımcılarını üzen Bitcoin’in bu gidişatının sonbahara kadar devam edeceği yönünde genel bir kanı var. Bu süreçte ilgi odağının alt coinlere yönelmesi bekleniyor. Bu hafta tüm zamanlarının en yüksek seviyesini gören Ethereum, Bitcoin’i gölgede bırakarak yatırımcıların yeni gözdesi haline gelmeyi başardı.

 

Hakkında demir

Farklı Makaleler

Bitcoin (BTC) 1 Yıl Önceki Değerinden 4 Kat Daha İleride

Bitcoin (BTC) 1 Yıl Önceki Değerinden 4 Kat Daha İleride

Kripto para lideri Bitcoin (BTC) 1 yıl önceki değerinden 4 kat daha ileride. Bu verilere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.