Binance %20 İndirim
Güncellemeden Bu yana 1.8 Milyar Dolarlıık ETH Yakıldı

Ethereum’da Merge Öncesi Son Kontroller de Başarılı Geçiyor

Merge ile birlikte Ethereum’un bir İş Kanıtı (PoW) zincirinden bir Hisse Kanıtı (PoS) zincirine geçişi, şu anda kripto alanında sıcak bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Her gün geçtikçe, yükseltme daha da yakınlaşıyor ve geliştirici listesinde başka bir adımı tamamlıyor. Bu adımlardan biri de son gölge çatalı olarak karşımıza çıktı. Bu gölge çatalın da onay almasıyla Merge öncesi son kontrollerin başarılı geçtiğini görüyoruz.

Ethereum yeni bir başlangıca yaklaşıyor

Ethereum araştırmacılarından biri, ağın birleşmeden önce son çatalı geçtiğini ve Ethereum Mainnet Shadow Fork #13’ü başarıyla çalıştırdığını bildirdi. Projede bir ana ağ bağlantısı yaparken olası tüm sorunları ortaya çıkarmak için bir hayalet çatal yönlendirilir. Ana ağ entegrasyon için hazır olduğunda, başarılı bir gölge çatalı için de herhangi bir sorunun ortaya çıkmaması gereklidir.

Ethereum Merge’ün yayınlanmasına sadece günler kaldı, bu haftanın başlarında ağ ayrıca Bellatrix yükseltmesini yaptı. Ancak, Fork Ghost’un aksine, Bellatrix’in yükseltmesinde “sıfır blok oranı”nın neredeyse %1700’e çıkması gibi bazı aksaklıklar oldu. Bellatrix, basit bir ifadeyle, ağdaki tüm merkezi olmayan uygulamalardan sorumlu olan Ethereum Sanal Makinesinin (EVM) bir güncellemesidir.

Birleşme için umut, yalnızca kripto alanındaki yatırımcıların mutlu olması değil, aynı zamanda kripto alanının dışındaki insanların da ilgilenmesi. Bu nedenle Google, entegrasyon için bir zamanlayıcı bile ekledi.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

ethereum eth analiz

Ethereum Fiyatında Yükseliş Devam Edecek mi? – 26 Ekim ETH

Etkileyici bir boğa koşusu ortaya çıkarken Ethereum fiyatı piyasayı şok etmeyi başardı. Ancak yatırımcılar şu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.