Ana Sayfa / Kripto Para / Ethereum / Etherum (ETH) Ağında Rekorlar Kırılmaya Devam Ediyor! İşte Detaylar…
Bybit
Etherum (ETH) Ağında Rekorlar Kırılmaya Devam Ediyor! İşte Detaylar...
Etherum (ETH) Ağında Rekorlar Kırılmaya Devam Ediyor! İşte Detaylar...

Etherum (ETH) Ağında Rekorlar Kırılmaya Devam Ediyor! İşte Detaylar…

Birçok altcoin için belirleyici rol oynayan Etherum (ETH) ağında rekorlar kırılmaya devam ediyor. Yeni ortaya çıkan bir veriye göre ağda kilitli halde tutulan ETH sayısı 5 milyonu aşarken bunun bir rekor olduğunu da belirtmek gerek. Ayrıca bu haberlerin ardından ETH %5 artış yaşayarak 2.684 dolar seviyesine de ulaşmış durumda.

Etherum 2.0 versiyonuna geçiş öncesinde hatırlayabileceğiniz üzere Beacon Chain kullanıma sunulmuştu. Bundan aylar sonrasında böyle bir rekorun kırılıyor olması ağa olan güvenin ne denli arttığını bizlere çok rahat bir şekilde gösteriyor.

Proof-of-Stake Yapısına Geçiş

Etherum kurucu ortağı Vitalik Buterin tarafından Proof-of-Stake yapısına geçişin artık çok yakın olduğu açıklandı. Bu yapı sayesinde madenciliğin ağdan kaldırılması sağlanmış olacak. Bu sayede çevreye verilen zararın %99.5 oranında azalması beklenirken ağda saniyelik işlem kapasitesinin de 100.000 ulaşacağı düşünülüyor. Oldukça iddialı olan bu miktarlar yatırımcıların da dikkatini çekmiş olsa gerek ki bu sayede ağda kilitli tutulan ETH sayısı rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor.

Etherum 2.0 sürümünde kilitli ETH’ler ağdaki işlemler için “validator” rolünde olacaklar. Bu sayede ilk aşamada %7’lik bir kazanç sağlaması bekleniyor. Ayrıca bu oranın ilerleyen dönemlerde artacağının da altı çizilmekte.

Korkutan Açıklama: Bitcoin (BTC) Henüz Dibi Görmedi!

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

pNetwork DeFi Platformu Hack Saldırısında 15 Milyon Dolar Çaldırdı

pNetwork DeFi Platformu Hack Saldırısında 12 Milyon Dolar Çaldırdı

Bir DeFi platformu olan pNetwork hack saldırısına uğramış durumda. Bu saldırıda 15 milyon dolar çaldıran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.