Ana Sayfa / Haberler / Etherum Geliştiricisi Hakkında Tutuklama Kararı Verildi
Bybit
Etherum Geliştiricisi Hakkında Tutuklama Kararı Verildi
Etherum Geliştiricisi Hakkında Tutuklama Kararı Verildi

Etherum Geliştiricisi Hakkında Tutuklama Kararı Verildi

En büyük 2. kripto para birimi olan Ehterum’un geliştiricilerinden biri olan Virgil Griffith hakkında tutuklama kararı verilmiş durumda. Kefalet şartlarını ihlal ettiği belirtilen geliştiricinin Coinbase tarafından barındırılan Etherum varlıklarına erişmeye çalışması onun için kötü bir karar oldu. ABD Bölge Yargıcı P. Kevin Castel olayın ardından geliştirici hakkında tutuklama kararı almış durumda.

Kuzey Kore’ye Yardım İddiaları

Federal yetkililer tarafından ortaya atılan bir iddiaya göre geliştirici Virgil Griffith Kuzey Kore’ye yardım etmek istedi. Ülkenin ABD yaptırımlarından kaçınmak adına kripto para birimi kullanarak para aklamasına yardım ettiği düşünülmekte. Elbette bu iddialar henüz kanıtlanmış değil ancak güçlü şüpheler belirtilmiş durumda.

Çıkartılan tutuklama kararının ardından uzmanlar geliştiricinin en az 2 ay kadar parmaklıklar arkasında kalacağı belirtildi. Eylül ayında yargılanacak olan geliştirici şu anda 20 yıl hapis cezası ile karşı karşıya kalmış durumda.

Binance Yaklaşık 400 Milyon Dolar Değerinde BNB Yaktı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

pNetwork DeFi Platformu Hack Saldırısında 15 Milyon Dolar Çaldırdı

pNetwork DeFi Platformu Hack Saldırısında 12 Milyon Dolar Çaldırdı

Bir DeFi platformu olan pNetwork hack saldırısına uğramış durumda. Bu saldırıda 15 milyon dolar çaldıran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.