Ana Sayfa / Kripto Para / Ethereum / Etherum Istanbul Güncellemesi Tamamlandı
Etherum Istanbul Güncellemesi Tamamlandı
Etherum Istanbul Güncellemesi Tamamlandı

Etherum Istanbul Güncellemesi Tamamlandı

Advertisements

Bu yıl içerisinde yapmış olduğu St. Petersburg ve Constantinople güncellemelerinden sonra Etherum Istanbul güncellemesi de tamamlandı. Sürekli olarak kendisini yenileyen bir kripto para birimi olan ETH, bu yılın son forkunu Istanbul olarak adlandırdı. Bu güncelleme ile birlikte madencilerin uyması gereken birkaç kural eklendi.

Bugün TSİ 03:25’te 9.069.000 numaralı blok kazıldıktan sonra Etherum ağında Istanbul güncellemesine geçilmiş oldu. Uzun bir süredir sabırsızlıkla beklenen fork sırasında Parity Etherum kullanıcıları ufak bir sorun yaşasalar da onun dışında ciddi bir sorun yaşanmadı. Genel olarak bakıldığında sorunsuz bir şekilde atlatılan Etherum Istanbul güncellemesi sonrasında standart kullanıcıların yapmaları gereken bir şey bulunmuyor.  Güncellemeden sonra sisteme getirilen geliştirme ve kurallar ise şu şekilde:

  • Deniol-of-Service (DDoS) saldırılarına karşı dayanıklılık (EPI 1344)
  • Ethereum ağı artık Zcash ile daha uyumlu bir şekilde çalışıyor (EPI 152)
  • Gaz maliyetleriyle ilgili değişiklikler (EPI 1108, 2028 ve 2200)

Etherum Istanbul güncellemesinden sonra kullanıcıların standart işlemlerine sorunsuz bir şekilde devam edebileceklerini hatırlatmak gerek. Etherum üzerinden madencilik yapanlar ise en güncel sürüm olan Etherum Istanbul güncellemesine geçiş yapmak zorundalar. Buna uyulmaması halinde madenciler yapılan son geliştirmeleri Rinkeby, Goerli veya Ropsten ile birlikte kullanamayacaklar. Tüm bunlara ek olarak Istanbul forkuna geçiş yapmayan operatör ve madenciler Etherum’un son sürümü üzerinden işlem yapamayacaklar.

Yapılan geliştirme ile birlikte kendisine önemli özellikler katan Etherum, biraz daha ilgi görmeye başladı. Sitemizin Etherum sayfasında da görülebileceği üzere sistemde yapılan gelişme olumlu etki yapmış görünüyor. Son 24 saatte %0.20 oranında bir artış yaşayan Etherum’un çıkışı devam etmekte.

 

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Ethereum fiyatı hangi seviyeleri görebilir ?

Advertisements Ethereum fiyatı hangi seviyeleri görebilir ? Ethereum (ETH) Mart 2020’den bu yana önemli ölçüde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.