Ana Sayfa / Kripto Para / Ethereum / Etherum Kurucusu Vitalik Buterin’den İlginç Açıklama
Etherum Kurucusu Vitalik Buterin'den İlginç Açıklama
Etherum Kurucusu Vitalik Buterin'den İlginç Açıklama

Etherum Kurucusu Vitalik Buterin’den İlginç Açıklama

Advertisements

En büyük 2. kripto para birimi olan Etherum (ETH) kurucusu olan Vitalik Buterin’den ilginç bir açıklama geldi. Hisse senetleri ile kripto paralar arasındaki ilişkiye dikkat çeken ünlü ismin açıklamaları oldukça dikkat çekmeyi başardı.

Hisse Senedi ve Kripto Para İlişkisi

Perşembe günü Wall Street’de yaşanan kötü gün büyük tepki toplamıştı. Birçok hisse senedinin düşüşe geçtiği aynı gün içerisinde kripto paralarda ilginç bir hareketlilik yaşandı. Neredeyse tüm kripto paraların değer kaybettiği Perşembe günü birçok yatırımcı günü zararla kapatmak durumunda kaldı. FED tarafından faiz oranlarının 2022 yılına kadar düşük tutulması önerisinin yol açtığı düşünülen bu olay son günlerin en dikkat çekici yatırım olaylarından birisi olarak hatırlanacaktır. FED tarafından yapılan düşük faiz açıklamaları da ekonominin geldiği kötü durumun bir özeti olarak görülüyor. Etherum kurucusu Vitalik Buterin de konuya ilişkin şöyle bir açıklama yaptı:

“Ne beklemiştik: kripto para birimleri normalleşecek ve daha çok hisse senedi piyasası gibi olacaktı.

Ne bulduk: hayat çılgın bir hâl aldı ve hisse senedi piyasası, resmen kripto para birimleri gibi oldu.”

Hisse senedi ve kripto para piyasaları arasındaki benzerliğin nereye kadar devam edeceği ise henüz kestirilemiyor. Ancak bu durum birçok kişiye göre oldukça şaşırtıcı. Hisse senedi piyasalarındaki yaşanan bu ilginç dalgalanmaların aynı kripto paralardaki gibi olmasının Bitcoin ve diğer coinlere yarayacağını düşünenlerin sayısı ise bir hayli fazla. Artık her iki tarafta da risk faktörünün fazla olması nedeniyle yatırımcıların kendilerine çok daha fazla getiri vaat eden kripto paralara dönmeleri olası.

Perşembe günü yaşanan kötü düşüşün nedeninin hisse senetlerinde yaşanan panik ve korkunun bir neticesi olduğunu söylemek mümkün. Bir süre önce 10.000 doları test eden Bitcoin perşembe günü önemli bir değer kaybı yaşayarak 9.500 seviyelerinin altına kadar inmiş durumda. Yazının kaleme alındığı sıralarda 9.445 dolardan işlem görmekte olan Bitcoin’in yeni amacı 9.500 seviyesini aşmak ve önemli bir destek seviyesi oluşturmak olacaktır.

Geçtiğimiz gün yaşanan kötü olayda 247 dolardan 232 dolarda kadar inen Etherum ise 236.74 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Tekrardan toparlamaya çalışan kripto para piyasalarında yaşanacakları hep birlikte göreceğiz.

Coca Cola Otomatları Artık Bitcoin İle Ödeme Kabul Edecek

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Dev Bitcoin Borsalarında Korkutan Ethereum Satış Duvarları!

Advertisements Dev Bitcoin Borsalarında Korkutan Ethereum Satış Duvarları! Ethereum (ETH), hızla yükseliyor ve 600 doları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.