Ana Sayfa / Ethereum / Etherum London Güncellemesi Resmen Tamamlandı
Bybit
Etherum London Güncellemesi Resmen Tamamlandı
Etherum London Güncellemesi Resmen Tamamlandı

Etherum London Güncellemesi Resmen Tamamlandı

Altcoinler arasında en büyüğü olan Etherum için uzun bir süredir beklenen London güncellemesi sonunda tamamlandı. Bugün 12.965.000 numaralı blokta gerçekleşen hard fork tamamen aktif edilmiş durumda.

İçerisinde EIP-1559, EIP-3198, EIP-3529, EIP-3541 ve EIP-3554  olmak üzere toplamda beş Etherum iyileştirme önerisi barındıran güncelleme yatırımcılar tarafından beklenmekteydi. Yaşanan bu güncellemenin ardından ETH yaklaşık %5 değer kazanmayı başardı. Bu durum da şimdiden güncellemenin piyasalara olumlu sinyaller gönderdiğini bizlere işaret ediyor diyebiliriz.

Etherum London Güncellemesi Yararlı mı?

Yaşanan Etherum London güncellemesi ile birlikte bir takım yenilikler de hayata geçirilmiş durumda. Bunlardan en çok vurgulananı ise base fee sistemi oldu. Buna göre artık bloklar belirli bir limite ve hedefe göre hareket edecekler. Böylece blok boyutu hedefin altında kalırsa base fee indirimde, eğer bu hedefi aşarsa da base fee zam durumunda olacak. Böylece ağdaki normal akışın daha da hızlandırılması ve akıllı bir hale getirilmesi hedefleniyor. Bunun gibi bazı yararlı güncellemeleri içeren Etherum London güncellemesinin geri dönüşlerini hep birlikte izliyor olacağız.

Bitcoin (BTC) Gelen Bu Açıklamalarla Tekrardan 40.000 Dolara Dayandı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

Bitcoin karşısında büyük bir avantaj kazanan Ethereum son 3 yılın zirvesini gördü. ETH/BTC işlem çifti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.