Ana Sayfa / Analizler / Etherum’un Bir Anda %20 Artmasını Neler Tetikledi?
Etherumun-bir-anda-artmasını-neler-tetikledi
Etherumun-bir-anda-artmasını-neler-tetikledi

Etherum’un Bir Anda %20 Artmasını Neler Tetikledi?

Son zamanlarda çıkışa geçen kripto paralar arasında büyüme oranlarıyla kendini bir adım daha öne çıkartan etherum, yaklaşık 10 gündür yatırımcılarına güzel kazançlar sağladı. Buna etki eden faktörler klasik olarak tahmin edilse de daha çok ilk kripto para bitcoindeki hareketsizliğin buna neden olabileceği konuşuluyor. Bitcoine ne kadar hamle yapılırsa yapılsın istenilen artışların görülememesi büyük bitcoin boğalarını bile etherum başta olmak üzere diğer kripto paralara iten nedenler arasında. Ayrıca sadece etherum değil, neredeyse popüler tüm altcoinlerin şuanda artış döneminde olduklarını hatırlatmak gerek.

Etherum ve Bitcoin Madencilik Zorluğu

Etherum fiyat analizi
Etherum fiyat analizi

Son birkaç yıldır bitcoinin madencilik kapsamında kullanılma oranı giderek düşmektedir. Buna etki eden en önemli olaylardan birisi de şüphesiz ki madencilik zorluğu olarak bilinen ve şuan madencilerin korkulu rüyası haline gelmiş bir olay. Bitcoin madencilik zorluğuna kıyasla etherumda madenciler çok daha fazla kar elde edebiliyorlar. Bu bile başlı başına etherumun artmasını tetikleyen nedenler arasındadır.

Deutsche Bank JPMorgan Blockchain Ağına Girdi

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Kripto Para Piyasaları Sessizliğini Koruyor | Düşüş Kapıda Mı?

Kripto Para Piyasaları Sessizliğini Koruyor | Düşüş Kapıda Mı?

Son birkaç gündür kripto para piyasaları sessizliğini koruyor. Bu durum da “Düşüş kapıda mı?” sorusunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.