Binance %20 İndirim
Facebook Libra Ekibine 50 Kişilik Takviye
Facebook Libra Ekibine 50 Kişilik Takviye

Facebook Libra Ekibine 50 Kişilik Takviye Yapacak

Geçtiğimiz yıl ve bu yılın başlarında yeni projesiyle büyük bir yankı uyandıran Facebook, Libra ekibine 50 kişilik takviye yapacağını açıkladı. Bu adımdan projenin daha da hızlandırıldığını çıkartmak mümkün olacaktır.

İrlanda’da merkezi bulunan Facebook’un Calibra cüzdan sistemi için 50 kişilik takviye çalışanlar alacağı açıklandı. Bu kişilerin büyük bir kısmının yazılım geliştirme ekibinde bulunacağı belirtilmekte. İrlanda içerisinde toplamda 5.000 kişiden fazla çalışana ev sahipliği yapan Facebook şirketinin İrlanda’yı sevdiğini de söyleyebiliriz. Birçok yazılım ekibini İrlanda’ya taşıyan şirketin Calibra sistemi için de hayalleri bir hayli fazla.

Libra projesini duyurduğu andan itibaren birçok yüksek yargı organının hedefine alınan Facebook uzun bir zamandır ifade vermeye devam ediyor. Halen kendisine bir çıkış yolu bulamasa da Mark Zuckerberg’in bu projeden emin olduğu her halinden belli diyebiliriz. Projenin ilk başında desteklerini açıklayan birçok büyük firma projeden çekilmek zorunda kalsa da yeni proje arkadaşları arayışı da bir yandan devam etmekte. Bildiğiniz üzere yasal kurulların bu sistem üzerinden kara para  aklanabileceği şüphesi üzerine ortak şirketler de zan altında bırakılmıştı. Bu yüzde aralarında milyarlarca dolarlık değere sahip olan şirketler dahi çekilmek zorunda kalmışlardı. Bu ayrılışlar her ne kadar maddi yönden projeye zarar verse de ekibin genişletilmesi haberi halen emin adımlarla yola devam edileceğinin bir kanıtı olsa gerek.

İlk olarak 2019 yılında duyurulan ve bir anda gündeme oturan Facebook’un dijital para projesi Calibra halen geliştirilmeye devam ediyor. Projenin kurucu ortağı ve aynı zamanda Facebook’un blockchain departmanı başkanı konumunda olan David Marcus şu anda neredeyse tüm yükü sırtlamış durumda. Şu anda ekibine 50 kadar yeni geliştirici katan Facebook bu projeyi bitirmekte niyetli gibi görünüyor. Normalde 2020 yılının sonlarında bitirileceği açıklanan projeyi merakla bekliyor olacağız.

Lendf.me Cüzdanlarından 25 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Etherum Çalındı

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.