Ana Sayfa / Haberler / Facebook’un Kripto Parası Libra 2020’nin İkinci Yarısında Çıkacak

Facebook’un Kripto Parası Libra 2020’nin İkinci Yarısında Çıkacak

Facebook’un dijital parası olacak Libra’nın arkasındaki kar amacı gütmeyen kuruluş Libra Birliği başkanı , yasal engelleri aşmak ve Libra’yı Piyasaya sürmek için var gücüyle çalıştığını belirtti .

Perez ”BlackRock gibi olmak istemiyoruz”

Libra Birliği genel müdürü Bertrand Perez 12 Eylül’de Fransız haber dergisi Les Echos’a bir ropörtaj verdi. Röportajda Libra’nın 2020’nin ikinci çeyreğinde çıkacağını belirtti
Yorumlar Fransa ekonomi ve finans bakanının Libra’nın ülke sınırları içinde faaliyet göstermesine izin verilmediğini belirtmesinin ardından geldi.
Perez’e göre ise Facebook Libra ila yeni para arzı yaratmak istemiyor. Avrupanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock İle kıyaslama yaparak Libra ve Facebook’un piyasada rekabetçi olmayacağını belirtti.
Los Echos’a yapılan açıklamalarda Perez ”Yeni bir BlackRock olmak istemiyoruz’2 diye belirterek sözlerine şöyle devam etti :
”Bu sebeple Libra’nın merkez bankalarının yasal paraları üzerinde istikrar bozma etkisine neden olma olasılığı bizlere temelsiz geliyor”

Libra bu endişeleri çözecek.

Perez , Libra piyasa sürüldükten sonra Çin Yuanı hariç olmak üzere büyük para birimlerine bağlanması söz konusu olabilir dedi.
Pekin kendi dijital para birimini piyasaya sürmek için son dokunuşları yapıyor. Merkez bankası çalışanları Libra’nın desteği ile ilgili kişisel endişlerini dile getirmeye başladı.
Yine de Perez çıkış tarihine kadar tüm yasal zorlukların çözüleceğini umuyor.
”Libranın çıkış tarihinden önceki yıl tüm sorunlarıı gidermeye olanak sağlayacak ” diye ekledi
Aynı zamanda Fransa hükümeti kriptodan kriptoya işlemler için vergi almayacağını belirterek kripto’ya karşı hoşgörülü davranış sergiledi.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor Venezuela’nın Kripto Varlıkları ve İlgili Faaliyetler Ulusal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.