Ana Sayfa / Sponsorlu İçerik / Fazla Elektrik Tüketimi Nedeniyle 45 Kripto Madencilik Şirketinin Elektriği Kesildi
kırgızistanda madencilik şirketlerinin elektriği kesildi
kırgızistanda madencilik şirketlerinin elektriği kesildi

Fazla Elektrik Tüketimi Nedeniyle 45 Kripto Madencilik Şirketinin Elektriği Kesildi

Kırgızistan yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre fazla elektrik tüketimi nedeniyle 45 kripto madencilik şirketinin elektriği kesildiği ortaya çıktı. Ülkedeki elektrik tüketiminin hatırı sayılır bir bölümüne hükmeden kripto para madencileri, devletin canını iyice sıkmaya başlamış gibi görünüyor. Bu nedenle de ülkede faaliyetlerine devam eden tam 45 kripto para madencilik şirketinin elektrikleri kesildi. Kesintinin ne zamana kadar süreceği hakkında tam bir açıklama yapılmasa da bunun uzun bir süre devam etmesi yönünde dedikodular devam ediyor.

Dünya genelinde de birçok ülkenin elektriğinden kat ve kat daha fazla elektrik harcatan kripto para madencilik sektörü zaman zaman çevresi kesimlerin hedef tahtasına oturtulabiliyor. Kırgızistan’da verilen bu kararın arkasında bu tarz bir ayaklanmanın olmadığı bilinse de çevreciler bu kararın tam arkasında. Hatta birçok ülkede sosyal medya üzerinden karara destek mesajları da paylaşılıyor.

Ülkemizde henüz küçük işletmeler tarafından kripto para madenciliği yapılsa da bununla ilgilenen birçok yatırımcı bulunduğu biliniyor. Ancak ülkemizdeki elektrik fiyatları nedeniyle bitcoin madenciliğine yanaşmak için bir süre daha bekleyeceğiz gibi.

Kripto Para Madencileri İçin Cennet Ülke Portekiz

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Binance CEO'su Changpeng Zhao Türkiye'ye Geliyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao Türkiye’ye Geliyor

Kripto para dünyasında meşhur olan Binance CEO’su Changpeng Zhao, Türkiye’ye geldiğini açıkladı. Sektörün en büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.