Ana Sayfa / Bitcoin / FED Başkanı Konuştu Bitcoin (BTC) Uçuşa Geçti!
Binance %20 İndirim
FED Başkanı Konuştu Bitcoin (BTC) Uçuşa Geçti
FED Başkanı Konuştu Bitcoin (BTC) Uçuşa Geçti

FED Başkanı Konuştu Bitcoin (BTC) Uçuşa Geçti!

FED Başkanı Powell tarafından beklenen konuşma bugün Jackson Hole konferansında gerçekleşti. Parasal genişleme için bir süre daha aynı çizginin korunacağını belirten Powell’ın açıklamalarıyla Bitcoin uçuşa geçmiş durumda.

Bitcoin Yatırımcısının Yüzünü Güldürdü!

Yatırımcılar tarafından uzun bir süredir beklenen konuşma kripto para piyasalarına yaramış gibi görünüyor. Bu açıklamayla birlikte insanlar tahvil yerine Bitcoin almaya başlayınca piyasalar da uçuşa geçmiş durumda. Öğle saatlerinde 47.000 doların da altından işlem gören BTC haber yayın saatleri itibariyle 48.274 dolardan yatırımcısıyla buluşmakta. Şuanda tekrardan 50.000 dolar için çabalayan kripto para lideri yatırımcısına önemli bir güven aşılamış oldu.

Parasal genişleme çalışmalarının tam gaz devam edeceği sinyallerini veren Powell delta varyantının etkilerine de dikkat çekti. FED Başkanı’nın konu hakkındaki konuşmasının devamı ise şu şekilde:

“FOMC’nin Temmuz ayındaki toplantısında ekonominin geniş bir ölçekte gelişmesinden ötürü tahvil alımlarını azaltmaya başlayabileceğimiz görüşündeydim. İstihdamda da ilerleme kaydettik. Enflasyon rakamlarındaki amaçlarımıza ulaştık. Ancak aynı zamanda delta varyantının daha da çok yayıldığını gördük. Gelen verilere ve oluşan risklere dikkatlice bakacağız. Varlık alımına buna göre karar vereceğiz. Varlık alımının hızı, faizlerin ne kadar artacağına ilişkin bir sinyal vermeyecek. Faiz oranlarını hedeflere ulaşıncaya kadar kadar sıfıra yakın tutacağız. Yüksek istihdam ve fiyat istikrar hedeflerimize ulaşacağız.”

Norveçli Binance Kullanıcılarını Üzen Beklenmedik Yasaklar!

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Başarılı Analist Bitcoin İçin Boğa Koşusu Yaşanacak Tarihi Duyurdu

Başarılı Analist Bitcoin İçin Boğa Koşusu Yaşanacak Tarihi Duyurdu!

Bloomberg’in başarılı analistlerinden biri olan Mike McGlone Bitcoin için boğa koşusu yaşanmasını beklediği tarihi duyurdu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.