Ana Sayfa / Haberler / FED Faiz Kararı ve Kripto Paralarda Son Durum!
Binance %20 İndirim
FED Faiz Kararı ve Kripto Paralarda Son Durum!

FED Faiz Kararı ve Kripto Paralarda Son Durum!

FED tarafından faiz oranlarının sabit tutulması ile birlikte kripto para piyasalarındaki son durum herkesçe merak ediliyor. İşte uzun bir süredir beklenen karar ve o kararın etkileri..

Sabit Faiz Kararı Kripto Paralara Nasıl Etki Etti?

FED’in faiz oranını sabit tutması ilk olarak Bitcoin üzerinde ufak da olsa bir düşüşe neden oldu. Söz konusu saatlerde 38.000 doların üzerinde işlem gören BTC şu anda 37.600 dolara kadar inmiş durumda. Sert bir kırmızı mumun bizi karşıladığı kripto para liderinde bu durumun yarına kadar sürmesi bekleniyor.

Gün içerisinde çalkantılı bir grafik çizen kripto para lideri son 24 saatlik tabloda %2 artışta görünüyor. Buna ek olarak Bitcoin için görülen bu yeşil tablo genel kripto para piyasalarına da olumlu bir hava bırakmış durumda. Gün içerisinde birçok altcoin projesi artışa geçerken market kapasitesinin de 100 milyar dolara yakın arttığı görüldü.

Gelen bu faiz kararına ilişkin FED Başkanı Powell, “Faizlerin artırılıp artırılmayacağına Mart ayındaki toplantıda karar verilecek.” açıklamasında bulundu. Mart ayına kadar faizlerin sabit kalacağına dair sinyal veren yetkili isim kripto para piyasalarını da etkilemiş görünüyor.

Ethereum (ETH) 2.500 Direncini Kırmaya Hazırlanıyor

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Resmi Çin ulusal haber medyası, okuyucuları kripto para birimine yatırım yapmalarını ve kullanmalarını önlemek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.