Binance %20 İndirim
FED Faiz Kararının Ardından Kripto Para Piyasalarında Son Durum

FED Faiz Kararının Ardından Kripto Para Piyasalarında Son Durum

Kripto para piyasalarında yatırımcıları günlerdir meraka boğan FED toplantısı sonunda gerçekleşti. Yapılan toplantı sonucunda da FED tarafından faizin 0-0.25 aralığında sabit tutulduğu öğrenildi. Bu kararın paylaşılmasıyla birlikte de kripto para piyasalarında artış havası hakim görülüyor.

Faiz Kararının Ardından Kripto Para Piyasaları!

Kripto Para Piyasaları 15 Aralık 2021
Kripto Para Piyasaları 15 Aralık 2021

FED tarafından faizin sabit tutulmasıyla birlikte yatırımcılar tekrardan kripto paralara döndüler. Bununla birlikte de Bitcoin ve onu takiben birçok coinde çıkışlar görülmüş durumda. Özellikle Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) yatırımcısına iyi bir kazanç sundu. Ancak şu anda yatırımcıların asıl isteği bu artışın devam etmesi yönünde. Yılın sonlarına yaklaşılırken piyasalar hedeflenen seviyelerden halen çok uzaktalar.

Kripto para piyasalarında faiz kararıyla birlikte çıkış görünse de bu noktada Bitcoin’in 50.000 doları aşması oldukça kritik bir öneme sahip. Psikolojik destek noktası olarak da adlandırılan bu direnç noktasında daha fazla yatırımcı desteğine ihtiyaç duyulmakta. Eğer bu seviye başarılı bir şekilde aşılabilirse yıl sonuna doğru 72.000 dolara kadar bir koşu görebiliriz. Birçok kişi 100.000 doları bir kenara bırakmaya başlamışken daha gerçekçi seviyenin 72.000 dolar olduğu konuşuluyor.

Ledn’den Bitcoin (BTC) Destekli “Mortage” Kredisi Geliyor

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.