Ana Sayfa / Ekonomi Haberleri / FED Sabitkoinler Konusunda Uyardı
FED, Sabitkoinler Konusunda Uyardı
FED, Sabitkoinler Konusunda Uyardı

FED Sabitkoinler Konusunda Uyardı

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) sabitkoinler konusunda uyardı. Sabitkoin adı verilen sistemlerin ekonomi için büyük bir tehlike olduğunu, hatta bir ekonomik krize sürükleyebileceklerine dikkat çekti. Kısa bir süre öncesinde hazırlanan finansal istikrar raporunda açıklanan sabitkoin tehlikesi, ileride daha büyük bir tehlike olacak diye belirtildi. FED tarafından yapılan açıklamalarda sabitkoinlerin adı üstünde “sabit” oldukları için fiyatlarında herhangi bir dalgalanma olmadığına dikkat çekildi. Bu yüzden de yatırımcılar ve alışveriş yapan kişiler tarafından sıkça kullanılmaya başlandığı belirtildi. Sabitkoinlerin ilerleyen dönemler de çok daha fazla insana hitap etmesi bekleniyor. Günümüzde bazı devletlerin kendi dijital para birimini geliştirildiği hakkında haberler çıkmıştı. ABD Merkez Bankası tarafından yapılan araştırmalara göre bu durumun ilerleyen dönemlerde büyük sorunlara yol açacağı düşünülüyor.

Yaşanabilecek en kötü senaryoya göre hareket ettiği bilinen FED tarafından gelen bir açıklama ise şu şekilde oldu:

“İnsanlar ekstrem bir senaryoda paralarını tasfiye edemeyecek duruma gelebilirler. Bu durum yerli veya uluslararası piyasaları, finansal istikrarı ve piyasa fiyatlarını ciddi anlamda etkileyebilir.”

Sabit koinlerdeki dalgalanma yaşanmama özelliği sayesinde insanların buna yöneldiği ortada. Ancak şirketler tarafından çıkartılan bu yeni girişimlere fazla para yatırılmaması öneriliyor. Şirketin olası bir kapanma veya sistemin olumsuzluğa uğraması durumunda büyük bir krizin yaşanmasından korkuluyor. Bu yüzden de insanlara önerilen henüz bu sistemlerden uzak durmak. En azından devletlerin kendi sistemlerini çıkartmadan sabitkoinlerde tehlike konusu gündemdeki yerini koruyacaktır.

Ukrayna’daki Devlet Kurumunda Bitcoin Madenciliği Tespit Edildi

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Nvidia RTX 3080 ile Bitcoin madenciliği yapılabilir mi?

Nvidia RTX 3080 ile Bitcoin madenciliği yapılabilir mi? Nvidia, RTX serisi ekran kartlarının yeni jenerasyonunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.