Ana Sayfa / Analizler / FED Sayesinde Bitcoin Tekrardan 9.500 Dolar Seviyesinde
FED Sayesinde Bitcoin Tekrardan 9.500 Dolar Seviyesinde
FED Sayesinde Bitcoin Tekrardan 9.500 Dolar Seviyesinde

FED Sayesinde Bitcoin Tekrardan 9.500 Dolar Seviyesinde

Advertisements

Uzun bir süredir sessizliğini koruyan kripto para lideri Bitcoin, FED sayesinde tekrardan 9.500 seviyesine kadar çıkmayı başardı. ABD Merkez Bankası tarafından alınan yaklaşık 2 trilyon dolarlık ekonomik teşvik paketinin bu konuda etkili olduğu düşünülüyor.

Bitcoin’in FED kararının ardından tekrardan 9.500 dolara kadar çıkması hakkında Gemini borsasının kurucu ortağı ve CEO’su Tyler Winklevoss tarafından yapılan yorum şu şekilde oldu:

“Fed, Bitcoin fiyatının yükselmesi için zemin hazırlamaya devam ediyor.”

Doların değerinin corona virüsü nedeniyle önemli ölçüde azalmaya başladığını belirten Winklevoss’a göre Bitcoin’de beklenen çıkış yakında olabilir. FED tarafından alınan kararın ardından 9.500 dolara kadar yükselen Bitcoin için şimdiki hedef ise öncelikli olarak bu seviyede bir destek oluşturabilmek. Bitcoin’in bu noktada güçlü bir destek oluşturması durumunda daha da yükseldiğini görebiliriz. Özellikle de psikolojik sınır noktası olan 10.000 dolar eşiğinin bu çıkışla birlikte görülebileceği düşünülüyor.

Yüksek miktarda para basarak yaşanan ekonomik sorunların hasarını azaltmak isteyen ABD şu anda FED ile birlikte yeni kararlar almaya devam ediyor. Birkaç gün önce açıklanan ve yaklaşık 2 trilyon dolarlık ekonomik teşvik paketinin de bu kararların içerisinde olduğunu söyleyebiliriz.

Yazının hazırlandığı saatlerde 9.614 dolardan işlem görmekte olan Bitcoin’in son 24 saatte yaklaşık %2 değer kazandığını görüyoruz. Son 1 ay içerisinde oldukça durgun bir tablo çizen kripto para lideri son zamanlarda günü ufak da olsa kazanç içerisinde kapatmaktaydı. Son düzenlemelerin ardından da nihayet sivri bir çıkış görülmüş durumda.

Bitcoin’de çıkış görülmeden önce yaşanan altcoin piyasası halen etkisini göstermeye devam ediyor. Hatta Bitcoin’de yaşanan bu çıkışın Başta Litecoin olmak üzere birçok altcoin biriminde etki gösterdiğini görebiliyoruz. Kripto para liderinde işlerin iyi gitmesi durumunda kripto para yatırımcısının uzun bir süreden sonra daha sakin ve kazançlı döneme gireceğini söyleyebiliriz.

Kullanıcılar Spotify Platformuna Bitcoin İle Ödeme Gelmesini Talep Ediyor

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Ethereum Savunucusundan Çarpıcı Cardano Yorumu

Advertisements Ethereum Savunucusundan Çarpıcı Cardano Yorumu Cardano yükselişiyle göz dolduruyor. Belli ki, bu yükseliş birilerini kıskandırmış durumda. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.