Ana Sayfa / Ekonomi Haberleri / FED’in Faiz Kararı Kripto Paralara Rahat Bir Nefes Aldırdı
Bybit
FED'in Faiz Kararı Kripto Paralara Rahat Bir Nefes Aldırdı
FED'in Faiz Kararı Kripto Paralara Rahat Bir Nefes Aldırdı

FED’in Faiz Kararı Kripto Paralara Rahat Bir Nefes Aldırdı

FED tarafından alınan faiz kararı kripto paralara rahat bir nefes aldırmış durumda. Son birkaç gündür ardı ardına yaşanan kötü olaylarla sert bir düşüş yaşayan kripto paralar böylece bir miktar toparladı.

Kripto Para Piyasaları Tekrardan Artışta

ABD Merkez bankası (FED), faiz oranını yüzde 0.00 – yüzde 0.25 aralığında sabit bırakma yönünde karar kıldı. Bu karar kripto paralar için de önemli bir olayın habercisi olmuş durumda. Birçok yatırımcının merakla beklediği faiz açıklaması BTC ile birlikte birçok altcoinin de işine yaradı. Böylece %10’ları aşan artışlar görülürken Bitcoin de tekrardan 44.000 dolara doğru yola çıkmış görünüyor.

Kripto Para Haberleri 22 Eylül

Yukarıdaki fotoğrafta Coinmarketcap üzerinden alınan veriler yer almaktadır. Buna göre son 24 saatlik zaman diliminde en çok artış yaşayan Perpetual Protocol (PERP) olmuş durumda. Onu takiben Arweave ve Cosmos gibi popüler coinlerin de yükselişe geçtiğini görüyoruz. Neredeyse kırılma öncesi seviyelerine geri dönen kripto paralar tekrardan önemli bir artış yaşayabilir. Ancak bu noktada çıkışın sürekliliği için nakit akışının sağlıklı bir şekilde devam etmesi çok önemli.

Dubai Bazı Bölgelerde Bitcoin İle Ödemelere İzin Vermeye Başlıyor

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

Bitcoin karşısında büyük bir avantaj kazanan Ethereum son 3 yılın zirvesini gördü. ETH/BTC işlem çifti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.