Binance %20 İndirim
FED'in Faizi Sabit Tutma Kararı Kripto Paraları Nasıl Etkiler?

Fed’in Faiz Kararı Kripto Paraları ve Piyasaları Nasıl Etkiledi?

Federal Rezerv enflasyonu düşürme konusundaki şahin duruşunu sürdürüyor. Ağustos ayı tüketici fiyat endeksi, beklenenden daha kötü bir enflasyon gösterdi. Fed, 75 baz puanlık büyük bir artışı sürdürerek enflasyonu düşürme taahhüdünü yineledi. Kripto paralarda ise fiyatlar mevcut en düşük seviyelere düşmeye devam ettikçe kripto topluluğu başka bir çöküşe hazırlanıyor. Ethereum 1,3 bin doların altına düşerken, Bitcoin 18-19 bin dolar aralığında seyrediyor.

Fed, aldığı kararla birlikte 75 baz puanlık daha faiz artırımı kararı aldı. Daha da önemlisi, Fed’in yakın zamanda rotayı tersine çevirmesi pek olası gibi durmuyor. Marko Kolanovic gibi güçlü piyasa analistleri bile yıl sonuna kadar 100 baz puanlık bir mega artış daha bekliyor.

Fed, enflasyon oranını %2’nin altına çekmek için kararlar almaya devam ediyor. Fed’in tahmini bile bu hedefe ulaşmanın 2025’e kadar süreceğini gösteriyor. Önde gelen makroekonomik uzmanlardan @MacroAlf, Twitter’da dünyanın en büyük beş ekonomisinin kredi yaratmada en hızlı yavaşlamayı yaşadığına dikkat çekti. Bu yüzden de kötü gidişatın bir süre daha devam etmesi bekleniyor.

Tüm bunlar devam ederken, Dünya Bankası gelecek yıla ilişkin bir durgunluk uyarısı yaptı. ABD art arda iki çeyrek negatif büyüme yaşadı. Uzmanlar, büyümenin üçüncü bir negatif çeyreğinin ortaya çıkacağına inanıyor.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Tornado Cash

Kısıtlamaların Ardından Tornado Cash Aktif Kalmaya Devam Ediyor mu?

Kripto güvenlik firması CertiK tarafından bugün yapılan açıklamada, bir şirketin kripto karıştırıcı platform olan Tornado …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.