Ana Sayfa / Bitcoin / Finlandiya, El Konulan 2.000 Bitcoin’i Açık Arttırma ile Satacak
finlandiya-bitcoin

Finlandiya, El Konulan 2.000 Bitcoin’i Açık Arttırma ile Satacak

Advertisements

Finlandiya hükümeti kolluk görevlilerinin el koyduğu kripto para birimlerini nasıl ele almaları gerektiğini ortaya koyan yeni yönergeler yayınladı. Finlandiya makamları, şu anda gümrük ofisinden alınan verilere göre 2016’dan bu yana baskınlarda el konulan 2.000 Bitcoin bulunduruyor.

Bloomberg’in haberine göre, kripto para birimlerinin depolanmasından sorumlu olan resmi kurumların borsalarda depolamaları yasaklandı ve bunun yerine çevrimdışı ve internetten erişilememesi gerektiği belirtilerek Resmi Hazine belgelerine dayandığı belirtiliyor.

Karar etkin bir şekilde, ilgili ajansların, aktif bir Web bağlantısına sahip olmayan bir cüzdan muhafaza edeceği bir tür soğuk depolama çözümü getirmesi gerekeceği anlamına geliyor. Helsinki gümrük dairesi şimdiye kadar kripto para birimlerini nasıl sakladığını açıklamadı.

Haber kaynağına göre Finlandiya makamları, şu anda gümrük ofisinden alınan verilere göre 2016’dan bu yana baskınlarda el konulan 2.000 BTC tutuyor. Bitcoin fiyat endeksine göre bugünün fiyatına göre 2.000 BTC 23 milyon dolara eşdeğer.

CoinDesk’in haberine göre 2016’da Finlandiya’daki gümrük ajanları, online dark market pazarın işletilmesi ile ilgili yaklaşık 1 milyon avro değerinde Bitcoin ve diğer öğeleri ele geçirdiklerini açıklamıştı.

“Bitcoin Para Birimi Değil, Maddi Varlıktır”

Yeni kurallar, yetkililerin kripto para birimlerini para birimi yerine maddi varlık olarak ele almaları gerektiğini belirtiyor.

Mahkemelerin, fonların sahibine iade edileceğine karar verdikten sonra, Euro karşılığı olarak değiştirilebileceğini belirtti. Belgede, güvenlik nedenlerinden ötürü satışların, kripto para borsaları yerine halka açık ihaleler yoluyla yapılmasını önermekte.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Kripto Para Madencilik Botnet’i “Lemon Duck” Yayılıyor!

Advertisements Kripto Para Madencilik Botnet’i “Lemon Duck” Yayılıyor! Yeni bir kripto para madenciliği botneti internette …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.