Ana Sayfa / Analizler / 11 Ocak 2018 Fiyat Analizi: Bitcoin, Ripple, Ethereum, IOTA, Litecoin, Bitcoin Cash

11 Ocak 2018 Fiyat Analizi: Bitcoin, Ripple, Ethereum, IOTA, Litecoin, Bitcoin Cash

11 Ocak 2018, Bitcoin ve diğer önde gelen alt coinlerin fiyat analizlerini yapacağız, son durumlarını inceleyeceğiz ve gelecek için tahminlerde bulunacağız. Ayrıca Kripto para piyasasında önemli gelişmeleri derledik.

JP Morgan Chase CEO’su Jamie Dimon bile yakın tarihte Fox Business’a verdiği özel röportajda, Bitcoin’i dolandırıcılık olarak gördüğüne pişman olduğunu belirtmişti 🙂

Kripto para yatırımcılarının ise tek amacı maksimum kazanç sağlayacak coinleri bulmak ve doğru yatırımlar yapmak. Peki bakalım Coin borsa piyasası bakımından popüler kripto paraların durumları nasıl?

Bitcoin BTC/USD Analiz

Bitcoin Fiyatı: 13.472 Dolar

Bitcoin şu an kritik seviye olarak gösterilen 13 bin Dolar seviyesinde işlem görüyor. Uzmanlara göre bu kritik eşik olan 13 bin Doların altına düşerse, bu düşüşün 8 bin Dolar seviyesine kadar yaşanabileceğini öngörüyor.

BTC / USD paritesi yükselip 17.200 $ seviyesinin üzerine çıkarsa, düşüş eğilimi geçersiz sayılacaktır. Fakat bunun gerçekleşme ihtimalinin düşük olduğu söylenebilir.

Ethereum ETH/USD Analiz

Ethereum Fiyatı: 1.194 Dolar

Ethereum, kritik eşik olarak gösterilen 1.300 ile 1.400 $ seviyesini test ettikten sonra 1.200 Dolar seviyesine geri çekildi. Bu düşüşün kısa süreli devam edebileceği söylenebilir. Ancak uzun soluklu yatırım düşünenler için bu fiyat düşüşünün bir fırsat olarak değerlendirilebileceği söylenebilir.

Bitcoin Cash BCH/USD Analiz

Bitcoin Cash Fiyatı: 2.476 Dolar

Bitcoin Cash, 2.300 – 2.770 $ aralığında seyretmeye devam ediyor.

BCH / USD Şu anda, kripto para borsalarında güçlü alım desteği var. 2.770 Dolar üst sınırını geçmesi durumunda, bu tutar 3,249 dolara kadar yükselebilir. Bu seviyeleri görmesi halinde daha yukarıları test edebileceğini söylemek mümkün.

Bununla birlikte, bu seviyeleri geçmeyi başarmazsa birkaç gün daha 2.300 – 2.700 $ seviyelerinde dolaşmaya devam etmesi muhtemel. Bitcoin Cash fiyatı bu aralıkta dalgalanmaya devam edebilir.

Kritik eşik seviyesi olarak öngörülen, 2.000 $ – 2.291 $ seviyesi önemli, çünkü eğer bu seviyenin altına düşerse 1.733 $ ve bundan sonra 1.200 $ ‘lık bir kayma olasılığı olabilir.

Ripple XRP/USD Analiz

Ripple Fiyatı: 1,76 Dolar

2018’e fırtına gibi giren Ripple, 3,70 $ seviyesini test ettikten sonra 1,80 $ seviyesinin altına kadar geriledi.

XRP / USD fiyat yükseliş trend çizgisini ve 20 günlük EMA’yi korumaya çalışıyor. Bir hafta içinde yüzde 50’den fazla düzeltme yapıldıktan sonra, sıçrama girişiminde bulunabilir. Bununla birlikte, herhangi bir canlanmanın 2,46 $ ila 2,80 $ arasında sert bir dirençle karşı karşıya kalacağını tahmin ediyoruz.

Yükselen Ripple fiyatları resimde görülen yükselen trend çizgisi desteği dışına çıkması durumunda, Ripple fiyatının 1.40 $’a kadar gerilemesi olası görünüyor.

IOTA/USD Analiz

IOTA Fiyatı: 3,46 Dolar

Orta vadede, IOTA, 3.03 ila 5.59 $ arasında değişen aralıkta. Bununla birlikte, kısa vadede fiyat aralığı 3.03 $ – 4.34 $ ‘a kadar geriledi.

IOT / USD fiyat aralığının alt sınırı civarında dolaşması bir aydan uzun sürdü. Bu nedenle, boğaların bu seviyeyi korumaya devam edeceğine inanıyoruz ve şifreleme oranı kademeli olarak 4.34 dolara, bundan sonra da 5.59 dolara yükselecektir.

Olumsuz tahmin olarak ise alt eşik seviyesi bozulursa yani 3 Doların altına düşmesi halinde 1,70 $ seviyesine doğru gerileme ihtimali olabilir. Ancak bu oldukça düşük bir olasılık.

Litecoin LTC/USD Analiz

Litecoin Fiyatı: 238 Dolar

Geçtiğimiz 1 ay içerisinde 275 dolar seviyesini test eden Litecoin, hafif bir gerileme trendine geçti. Resimde görüldüğü gibi Litecoin fiyatları simetrik üçgen içerisinde dolaşıyor.

LTC / Dolar fiyatı, bir süredir içinde dolaştığı simetrik üçgen seviyesinin altına düşerse 175 $ seviyesine kadar gerileyebilir. LTC fiyatlarında yükseliş trendine geçerse 280 – 308 dolarlık bölgede sert bir direnişle karşılaşabilir. Şu an için Litecoin fiyatlarının kritik alt sınır etrafında dolaştığı için yatırım yapmak riskli bir tercih olacaktır.

KodakCoin Geliyor

9 Ocak 2018 tarihinde, fotoğrafçılık devi Kodak, kripto para birimi KodakCoin’in ayın sonunda piyasaya sürmeye hazırlandığını duyurdu. Bu haberler Kodak hisse senedi fiyatlarında artışa neden oldu. Bunun şirkete ne yönde katkıda bulunacağı şu an için tahmin edilmesi güç, ancak en azından şirket gelecekteki teknolojiyi benimsemeye çalışıyor denilebilir.

Kodak’ın hisse fiyatlarındaki hızlı yükseliş, geleneksel yatırımcılara da bulaşan kripto çılgınlığına işaret ediyor. Kripto para yatırımcıları geçtiğimiz birkaç gün içinde, Blockchain veya şifreleme ile bağlantılı şirketlerin hisse senetlerini biriktirdiler.

[ccpw id=”86″]

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Az Bilinen SNX 1 Yılda 50 Kat Değer Kazanarak Rekor Kırdı!

Az Bilinen SNX 1 Yılda 50 Kat Değer Kazanarak Rekor Kırdı!

Synthetix Network Token (SNX) adı verilen ve çok fazla kişinin duymadığı bu altcoin birimi 1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.