Ana Sayfa / Analizler / Fiyat bazında iddialı bir model

Fiyat bazında iddialı bir model

Hatırlanacağı üzere Xiaomi, kısa süre önce Snapdragon 710 yonga setini taşıyan Mi 8 SE modelini satışa sunmuştu. Bu telefon, Qualcomm’un orta segmentteki yeni yonga setini taşıyan ilk model olma unvanını almıştı. Nitekim Meizu cephesinden bu konuya ilişkin bazı iddialı söylemler geldi. Şirketin CEO’su Jack Wong önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan Meizu X8 modelinin, Xiaomi Mi 8 SE’ye kıyasla çok daha iyi olacağını iddia etti.

Öncelikli olarak şunu belirtmek gerekiyor. Qualcomm’un orta segment modeller için tasarladığı yeni yonga seti Snapdragon 710, oldukça yüksek bir performansa sahip. Bu yonga setini kullanan telefonların, üst segment modellerle yarışacak seviyede olduğunu söylemek, pek de yanlış olmayacaktır. Dolayısıyla bu yonga setini kullanan cihazların fiyatı da diğer orta segment modellere göre biraz daha yukarıda oluyor.

Şimdilik SD 710 ile gelen telefonların sayısı oldukça kısıtlı. Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Meizu, bu modeller arasına bir yenisini daha eklemek istiyor. Şirketin CEO’su Jack Wong, yakında çıkacak olan Meizu X8 modelinde SD 710 kullanılacağını zaten açıklamıştı. Şimdi ise bu telefonun rakibi Mi 8 SE’den daha iyi olduğunu ve fiyatının da 305 dolardan daha az olacağını söyledi.

Zaten hali hazırda Mi 8 SE de RAM ve dahili depolama alanı seçeneklerine göre 275 dolar ile 305 dolar arasında fiyatlardan satılmakta.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Son Günlerde Yatırımcısına Kazandıran Altcoinler Belli Oldu

Son Günlerde Yatırımcısına Kazandıran Altcoinler Belli Oldu!

Bitcoin’de uzun bir süredir beklenen çıkışın görülmesiyle birlikte altcoin dünyasındaki hareketlilik de devam ediyor. CoinMarketCap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.