Binance %20 İndirim
Apecoin (APE) Kripto Para Birimi

Flashloan Saldırısı İle 1 Milyonluk ApeCoin Elde Etti

Geçtiğimiz gün Binance üzerinde listelenen ApeCoin (APE) kısa sürede yaptığı çıkışla gündeme geldi. Buna ek olarak bilinmeyen bir kişinin “flashloan” yöntemiyle airdrop etkinliği sürerken yaklaşık 1 milyon dolarlık ApeCoin (APE) ele geçirdiği aktarıldı. Çeşitli DeFi projeleri üzerinden lending protokolünün kullanılması sonucu kredi alınarak pazarı kandırma işlemine flashloan denmektedir. Daha önce de sıkça karşılaşılan bu durum genel olarak DeFi platformlarının üzerinde bulunan açıklar nedeniyle yaşanabiliyor.

APE Airdrop Etkinliğinden 820 Bin Dolar Elde Etti

Bored Ape Yacht Club (BAYC) tarafından piyasaya sürülen APE, Binance ardından birçok popüler borsada hızlıca listelendi. O an devam eden heyecanlı süreçten faydalanan bir kullanıcının airdrop etkinliğinden büyük miktarda ApeCoin talep ettiği bildirildi.

Siber güvenlik şirketi CertiK tarafından bildirilen bu duruma göre bu kişi OpenSea’dan 1060 numaralı APE NFT ürününü satın aldı. NFT ürünleri için likit piyasa oluşturma imkanı sunan NFTX Vault adlı platformu kullanan kişi 5.2 BAYC değerinde ödünç aldılar. Ardından ödünç kasasına çeşitli kullanıcılar tarafından NFT’ler yatırıldı ve kasa bünyesinde kullanılabilecek NFT ERC-20 token üretildi. Saldırgan ise bu durumdan faydalanarak BAYC token varlıklarını kullandı ve “7594, 8214, 9915, 8167 ile 4755” numaralı NFT’leri satın aldı.

Saldırgan bir anda birçok BAYC NFT ürününe sahip olarak görününce APE token airdrop etkinliğinden büyük miktarlarda token almayı başardı. Toplamda 60.564 APE coinin saldırgana airdrop yoluyla aktarıldığı bildiriliyor. Son olarak da flaş krediyi ve ücretleri ödemek amacıyla BAYC NFT varlıkları BAYC token birimine dönüştürüldü.

Flashloan saldırısından net olarak 850 bin doların üzerinde varlık çalan kullanıcı henüz tespit edilmiş değil.

Dev Balina 6 Milyon Dolarlık Shiba Satın Aldığını Duyurdu!

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.