Ana Sayfa / Bitcoin / Fransa’da Bitcoin Eğitimi Liseden Başlayacak
Fransa’da Liselerde Bitcoin Eğitimi Verilecek
Fransa’da Liselerde Bitcoin Eğitimi Verilecek

Fransa’da Bitcoin Eğitimi Liseden Başlayacak

Fransa’daki Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan farklı bir karara göre artık Fransa’da Bitcoin eğitimi liseden itibaren başlayacak. Bundan sonra Lise’deki öğrenciler Bitcoin ve kripto para kavramlarıyla daha yakından tanışacaklar. Gelişen kripto para dünyasını ve sürekli değişen teknolojik yaşantıyı düşünüce lise kapsamındaki öğrencilerin bunlar hakkında bilgi sahibi olması gerektiği düşünülüyor. Fransa’daki bakanlık tarafından dünyada bir ilk olarak geliştirilen bu değişiklik sayesinde ülkenin geleceğe dönük planları da ortaya çıkmış oldu. Fransız yetkililer gençlerin ilerleyen yıllardaki teknolojik değişikliklere uyumlu olması gerektiğini düşünüyor.

Fransa’da Liselerde Bitcoin Eğitimi

Fransa’daki öğrenciler özellikle şu üç sorunun cevabını öğreneceklerini belirtildi:

  • Bitcoin geleceğin para birimi midir?
  • Bitcoin euronun yerini alabilir mi?
  • Kendi para birimizine güvenir misiniz?

Yapılan değişiklikten sonra Fransa’daki lise öğrencileri kripto paralar ve Bitcoin hakkında en azından giriş seviyesinde bilgiye sahip olacaklar. Dünya genelinde ilk kez yapılan bu atak sayesinde Fransa’da kripto paralara olan ilginin de artması bekleniyor. Merkez bankaları tarafından kripto para hazırlıkları da konuşulurken böylesine bir haberin gelmesi bir sinyal olabilir. Fransa Merkez Bankası tarafından yakın zamanda bir kripto para hamlesi görebiliriz. Bu gelişme bir nevi uzun soluklu anket niteliği de taşıyor olabilir. Öğrencilerin bu konudaki genel eğilimlerine göre Fransa’daki kripto para çalışmalarının yön kazandığını görebiliriz. Birçok kripto para uzmanına göre gayet akılcı olarak görülen bu proje bir ilk olma niteliği de taşıyor. Üniversite kapsamında Bitcoin, blockchain ve kripto para kavramlarına alışmıştık ancak bu liselerde bir ilk olacak. Fransa’da halk tarafından bir süredir kripto paralara olan ilgide önemli derecelerde artış görülmüştü. Bundan da destek alan yetkililer böyle bir hamle yapmış olabilirler. İlerleyen yıllarda Fransa’dan kripto paralar üzerine daha kapsamlı hamleler görebiliriz.

Bitmain Dünyanın En Büyük Kripto Para Madencilik Tesisini Kurdu

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Square CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in güvenliğin anahtarlarını elinde tuttuğunu söyledi

Square CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in güvenliğin anahtarlarını elinde tuttuğunu söyledi İnsan Hakları Vakfı veya İHF’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.