Ana Sayfa / Haberler / FTX Borsası Büyük Bir Yatırımla Değerini 25 Milyar Dolara Taşıdı
Bybit
FTX Büyük Bir Yatırım Daha Alarak Değerini 25 Milyar Dolara Taşıdı
FTX Büyük Bir Yatırım Daha Alarak Değerini 25 Milyar Dolara Taşıdı

FTX Borsası Büyük Bir Yatırımla Değerini 25 Milyar Dolara Taşıdı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX yatırım almaya devam ediyor. Şimdi de yeni bir B Serisi fonlamasında 420 milyon dolar daha yatırım almayı başardı. Bu hamle ile birlikte de borsanın toplam değeri 25 milyar doları bulmuş durumda.

FTX Büyümeye Devam Ediyor

Binance’ın aksine daha kontrollü bir büyüme stratejisi ilerleyen FTX yatırım toplamaya devam ediyor. Kısa sürede önemli bir gelişmeye imza atan borsa değerini 18 milyar dolardan 25 milyar dolara taşıdı. Buna ek olarak da Temmuz ayından bu yana müşteri sayısının %48, işlem hacminin ise %75 büyüdüğü belirtiliyor.

Son zamanlarda yatırımlara devam ettiklerini belirten FTX CEO’su ve kurucusu Sam Bankman-Fried sözlerine şu şekilde devam etti:

“Tanınırlık, sadece stratejilerimizden bir tanesi. Daha çok ülkeye yayılmak istiyoruz. Bunun için bu sene yaklaşık 500 milyon dolarlık şirket alımı gerçekleştirdik. Önümüzde yine ciddi meblağda alımlar var”

Kısa sürede önemli bir yol kat eden borsa ülkemizde de oldukça popüler. Buna ek olarak daha da popüler bir hale gelecek gibi görünüyor.

McDonald’s Dijital Yuan’ın Testi İçin Çin Hükümeti İle Anlaştı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

Bitcoin karşısında büyük bir avantaj kazanan Ethereum son 3 yılın zirvesini gördü. ETH/BTC işlem çifti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.