Binance %20 İndirim
Deus Finance DeFi Hack

FTX Borsasını Hackleyen Kişi Kim? İşte Yeni Haberler…

Web3 bilgi grafiği protokolü olan Oxscope, yakın tarihli bir tweet’te FTX hacker etkinliğini algılayabilen ve bundan yararlanabilen bir akıllı para adresi aldığını iddia ediyor. Oxscope ayrıca, Binance üzerinde şüpheli bir adresi de ortaya attı.

Binance, şüpheli kişiyi biliyor olabilir

Oxscope tweet attı ve USDC’den Binance’e şüpheli bir para birimi adresi aktarımının etkinliğini ortaya çıkardı, bu da Binance’in adreslerin KYC’sini bildiği yönündeki iddialara yol açmış durumda. Ayrıca Oxscope, şüpheli adresin sık sık 10 milyon dolardan fazla borç aldığını ve FTX hacker’ı ETH’yi takas etmeden önce borsadan atıldığını da ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük borsası Binance konuyla ilgili henüz bir yanıt vermedi, ancak Oxscope’tan yakın tarihli bir tweet ciddi bir soruyu gündeme getiriyor. Özellikle bir borsa olarak Binance, şüpheli adreslerin KYC’si hakkında bir fikre sahip olabilir. Yakın tarihli bir rapora göre, FTX hackerı 12 farklı adrese 15.000 ETH gönderdi. Toplam varlık değeri ise yaklaşık 200 milyon dolar civarında.

21 Kasım’da FTX hacker’ı cüzdanından 195.000 Ethereum aktardı. Bu, bilgisayar korsanının dönüştürülen ETH’yi Bitcoin (BTC) ile değiştireceğini gösterebilir. Bu arada, yaşanan transferler, geçen hafta yaklaşık %7 oranında düşmüş olan Ethereum (ETH) fiyatında daha fazla düşüşe yol açtı.

Son dönemlerde yaşananlarla, sürekli gelişen küresel bir kripto para piyasasının ortasında, yatırımcıların kripto para piyasasına inanması zorlaşıyor. Son 30 gün içinde, Bitcoin’in fiyatı inanılmaz bir şekilde değer kaybederek %17 düştü. Haber saatleri itibariyle, bir Bitcoin’in fiyatı şu anda ortalama 15.729 dolar civarında.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.