Binance %20 İndirim
FTX Merkezini Bahamalara Taşıyacağını Duyurdu

FTX CEO’su Bankman-Fried Yeni Planlarını Açıkladı

Sam Bankman-Fried, FTX kripto borsasının perakende kullanıcı tabanını büyütmek için yeni finansman turunda sermaye artırmayı planladıklarını duyurdu.

Kripto borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, Salı günü yaptığı açıklamada, kripto kışının ortasında satın almalar için yeni fonlar toplamayı planladıklarını açıkladı. Ayrıca, şirketin artık kurtarma türü satın almalar yapmayacağını da belirtti. SBF, kripto borsalarının şu ana kadar eksik olduğu yeni satın almalarla perakende kullanıcıları geliştirmeyi planlamakta.

SBF, kurtarma türü satın almalar yapmayacak

Wall Street Journal’ın 25 Ekim’deki Tech Live konferansı sırasında Sam Bankman-Fried, FTX’in 32 milyar dolarlık sermayeyi artırmak için yeni bir finansman turu planladığını duyurdu. SBF, kripto kışında satın alma stratejilerine devam etmeyi planlıyor. Ancak, artık kurtarma türü taleplere odaklanmayacaklarını da ekledi. SBF, finansman turundan elde edilen sermayeyi ağırlıklı olarak perakende kullanıcı tabanına odaklanmak için kullanmayı planlıyor. Buna ek olarak, şimdiye kadar FTX, birçok küçük yatırımcıdan yoksun bir durumdaydı. Bunu düzeltmek isteyen yöneticinin açıklamaları şu şekilde oldu:

“Kripto yatırımcılarını ateşlemeye çalışmak için dışarı çıkıp bir iddiada bulunmaya çalışmanın pek bir anlamını görmüyoruz. Daha fazla bakacağımız şey perakende tarafı.”

FTX şu ana kadar iki adet kripto alanında batmakta olan şirketi serbest bıraktı ve bu da kripto borsasında işlem hacmini artırdı. SBF, FTX’in Coinbase kripto borsasının kripto para ticaret hacminin beş katına sahip olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, Coinbase’in FTX’ten 20 kat daha fazla kullanıcısı var ve bu da perakende tarafında bir etki eksikliği olduğunu gösteriyor. Bu nedenle SBF, küçük yatırımcılara odaklanmak için zaman ayırmak istiyor.

FTX Token (FTT) %6’nınn üzerinde değerlendi

FTX Token (FTT) fiyatı, mevcut piyasa genelindeki toparlanmanın bir parçası olarak son 24 saatte %6 değerlenmeyi başardı. Token ayrıca, son günlerde daha fazla balina birikimi de görüyor. Ek olarak, ticaret hacmi son 24 saatte %130 arttı. Haber yayın saatleri itibariyle, FTT 24.41 dolardan işlem görüyor.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.